Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Brušné tance – vyformujú bruško, pomôžu schudnúť i otehotnieť

„Brušné tance môžu pomôcť otehotnieť ženám s funkčnou sterilitou, pretože prekrvujú svaly panvovej časti a orgánov, a uvoľňujú zablokovanú energiu,“ hovorí  Yvona Čižmárová, lektorka brušných tancov. 

Brušné tance – vyformujú bruško, pomôžu schudnúť i otehotnieť
9. FEB 2017

Krúživé a vlnivé pohyby panvy i hrudníka pôsobia neuveriteľne zvodne. Pomáhajú so zvýšením sebavedomia i pri viacerých ženských problémoch. Navyše sú vhodné aj pre ženy s nadváhou, nakoľko sa jedná o tanec, teda pohybovú aktivitu v miernej intenzite. Napokon, brušné tance sa často využívajú aj v rámci rehabilitácie. Nehovoriac o tom, že tento druh aktivity zbytočne nezaťažuje kĺby a pohybový aparát ako taký. Súčasťou brušného tanca nie sú žiadne prudké či neprirodzené pohyby, dochádza k rovnomernému zaťažovaniu  celého tela a zlepšeniu jeho držania, s čím má dnes, hlavne vďaka sedavému spôsobu života, problém mnoho žien.

Nuž a pri pravidelnom cvičení, čo predstavujú 2 – 3 lekcie týždenne, je možné schudnúť a vytvarovať si postavu. „Pri brušných tancoch si precvičíte celé telo. Pohyby síce vychádzajú z panvy, ale človek musí mať v správnom postavení celé telo od chodidiel, cez bedrové kĺby a chrbticu, až po správne držanie hlavy a rúk. Samozrejme, pravidelným cvičením sa dá schudnúť, nakoľko sa tuk odbúrava pri 60 % maximálnej pulzovej frekvencie, čomu zodpovedá práve tanec. Pri brušných tancoch si tiež formujeme telo, nakoľko sa pracuje s vonkajšími svalmi (priamy brušný sval, vonkajšie brušné svaly, chrbtové svaly), ale aj s vnútornými svalmi, teda svalmi panvového dna, vnútornými šikmými svalmi a vôbec s celým hlbokým stabilizačným systémom,“ vysvetľuje pedagóg tanca a inštruktorka brušných tancov, Mgr. art. Yvona Čižmárová.

Yvona
Zdroj foto: Yvona Čižmárová

Brušné tance a ženské problémy

Ak máte problém s bolestivou menštruáciou alebo nemôžete otehotnieť, brušné tance sú vhodnou voľbou. Pomáhajú aj ženám s inkontinenciou. „Brušné tance majú vynikajúci vplyv na niektoré druhy bolesti pri menštruácii, hlavne pokiaľ ide o svalovú bolesť alebo bolesť vychádzajúcu z chrbtice. Pri menštruácii môžu vznikať svalové spazmy (kŕče) a tie sa dajú eliminovať práve pohybmi panvy (sval sa kontrahuje a uvoľňuje). Čo sa týka otehotnenia, v tomto smere existuje veľa príčin tohto problému. Ženská sterilita sa pritom delí do dvoch skupín. Prvou je anatomická, keď je problém ukrytý v stavbe tela, druhou je funkčná sterilita, keď telo nefunguje tak, ako by malo. To znamená, že brušné tance môžu pomôcť otehotnieť ženám s funkčnou sterilitou, pretože prekrvujú svaly panvovej časti a orgánov, a uvoľňujú zablokovanú energiu. Musím sa priznať, že aj ja som patrila k ženám s funkčnou sterilitou a vďaka cvičeniu som spontánne otehotnela,“ dodáva na záver lektorka brušných tancov. 

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Baby, kondičný box frčí. už ste ho skúsili?Baby, kondičný box frčí. Už ste ho skúsili?

Na tréningu kondičného boxu zo seba dostanete všetko negatívne, zlepšíte si kondičku, spálite kalórie a zdvihnete si sebavedomie.

 

Pre akčné dievčatá: staň sa nebezpečnou a sexi vďaka crossboxuVIDEO: Staň sa nebezpečnou a sexi vďaka crossboxu

Crossbox ti dá viac ako len intenzívne kardio a funkčné cviky.

 

Ako sa stať dobrou jogínkou?Ako sa stať dobrým jogínom?

Prezradí vám to učiteľ jogy a tvorby vedomia z ÁSANA - školy jogy a umenia života, Vlado Wagner. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Brušné tance – vyformujú bruško, pomôžu schudnúť i otehotnieť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3374
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.