Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Brušné tance – vyformujú bruško, pomôžu schudnúť i otehotnieť

„Brušné tance môžu pomôcť otehotnieť ženám s funkčnou sterilitou, pretože prekrvujú svaly panvovej časti a orgánov, a uvoľňujú zablokovanú energiu,“ hovorí  Yvona Čižmárová, lektorka brušných tancov. 

Brušné tance – vyformujú bruško, pomôžu schudnúť i otehotnieť
9. FEB 2017

Krúživé a vlnivé pohyby panvy i hrudníka pôsobia neuveriteľne zvodne. Pomáhajú so zvýšením sebavedomia i pri viacerých ženských problémoch. Navyše sú vhodné aj pre ženy s nadváhou, nakoľko sa jedná o tanec, teda pohybovú aktivitu v miernej intenzite. Napokon, brušné tance sa často využívajú aj v rámci rehabilitácie. Nehovoriac o tom, že tento druh aktivity zbytočne nezaťažuje kĺby a pohybový aparát ako taký. Súčasťou brušného tanca nie sú žiadne prudké či neprirodzené pohyby, dochádza k rovnomernému zaťažovaniu  celého tela a zlepšeniu jeho držania, s čím má dnes, hlavne vďaka sedavému spôsobu života, problém mnoho žien.

Nuž a pri pravidelnom cvičení, čo predstavujú 2 – 3 lekcie týždenne, je možné schudnúť a vytvarovať si postavu. „Pri brušných tancoch si precvičíte celé telo. Pohyby síce vychádzajú z panvy, ale človek musí mať v správnom postavení celé telo od chodidiel, cez bedrové kĺby a chrbticu, až po správne držanie hlavy a rúk. Samozrejme, pravidelným cvičením sa dá schudnúť, nakoľko sa tuk odbúrava pri 60 % maximálnej pulzovej frekvencie, čomu zodpovedá práve tanec. Pri brušných tancoch si tiež formujeme telo, nakoľko sa pracuje s vonkajšími svalmi (priamy brušný sval, vonkajšie brušné svaly, chrbtové svaly), ale aj s vnútornými svalmi, teda svalmi panvového dna, vnútornými šikmými svalmi a vôbec s celým hlbokým stabilizačným systémom,“ vysvetľuje pedagóg tanca a inštruktorka brušných tancov, Mgr. art. Yvona Čižmárová.

Yvona
Zdroj foto: Yvona Čižmárová

Brušné tance a ženské problémy

Ak máte problém s bolestivou menštruáciou alebo nemôžete otehotnieť, brušné tance sú vhodnou voľbou. Pomáhajú aj ženám s inkontinenciou. „Brušné tance majú vynikajúci vplyv na niektoré druhy bolesti pri menštruácii, hlavne pokiaľ ide o svalovú bolesť alebo bolesť vychádzajúcu z chrbtice. Pri menštruácii môžu vznikať svalové spazmy (kŕče) a tie sa dajú eliminovať práve pohybmi panvy (sval sa kontrahuje a uvoľňuje). Čo sa týka otehotnenia, v tomto smere existuje veľa príčin tohto problému. Ženská sterilita sa pritom delí do dvoch skupín. Prvou je anatomická, keď je problém ukrytý v stavbe tela, druhou je funkčná sterilita, keď telo nefunguje tak, ako by malo. To znamená, že brušné tance môžu pomôcť otehotnieť ženám s funkčnou sterilitou, pretože prekrvujú svaly panvovej časti a orgánov, a uvoľňujú zablokovanú energiu. Musím sa priznať, že aj ja som patrila k ženám s funkčnou sterilitou a vďaka cvičeniu som spontánne otehotnela,“ dodáva na záver lektorka brušných tancov. 

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Baby, kondičný box frčí. už ste ho skúsili?Baby, kondičný box frčí. Už ste ho skúsili?

Na tréningu kondičného boxu zo seba dostanete všetko negatívne, zlepšíte si kondičku, spálite kalórie a zdvihnete si sebavedomie.

 

Pre akčné dievčatá: staň sa nebezpečnou a sexi vďaka crossboxuVIDEO: Staň sa nebezpečnou a sexi vďaka crossboxu

Crossbox ti dá viac ako len intenzívne kardio a funkčné cviky.

 

Ako sa stať dobrou jogínkou?Ako sa stať dobrým jogínom?

Prezradí vám to učiteľ jogy a tvorby vedomia z ÁSANA - školy jogy a umenia života, Vlado Wagner. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Brušné tance – vyformujú bruško, pomôžu schudnúť i otehotnieť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.