VIDEO: Staň sa nebezpečnou a sexi vďaka crossboxu

Crossbox ti dá viac ako len intenzívne kardio a funkčné cviky. S ovládaním kopov a úderov budeš sebaistejšia. Nikdy nevieš, kedy sa ti v tomto nebezpečnom svete zíde.  

Pre akčné dievčatá: Staň sa nebezpečnou a sexi vďaka crossboxu
2. FEB 2017

CrossBox zatiaľ nie je u nás príliš známy, hoci sa pod vznik tohto skupinového cvičenia  podpísal sympatický slovenský tréner Marek Granát z Body Energy Clubu v Bratislave, ktorý sa venoval 17 rokov karate. Ako to celé začalo? Všetko prišlo spontánne. Počas zimných večerov viedol kruhové tréningy pre ženy. Videl na nich, že cvičenie im dáva zabrať, ale čakala ich ešte cesta domov a človek nikdy nevie, čo sa môže stať. „Keďže mám tu právomoc a môžem ľudí niečo naučiť, pripadalo mi zmysluplnejšie, ak ženy odídu z mojich hodín viac sebaisté. Teda, keby sa niečo stalo, tak žena vie, že to, čo sa na crossboxe naučila, môže využiť vo svoj prospech,“ hovorí Marek. Táto myšlienka bola základom pre vznik crossboxu, ktorý cvičia mladé ženy, ale na lekciách môžeš zazrieť aj vitálne sedemdesiatničky.

Crossbox je fitnes program doplnený o „prvky sebaobrany“

Páči sa ti myšlienka, že na hodine budeš nielen potiť, ale sa aj niečo nové naučíš? Niečo, čo ti môže v kritických životných situáciách pomôcť? Ak navyše očakávaš ešte aj zábavu, crossbox je pre teba to pravé. „Crossbox je fitnes program, teda spojenie intenzívneho kardia s funkčným tréningom, ale nesie aj odkaz kopov a úderov. Nejde o sebaobranu v pravom zmysle slova, ale o získanie základu, ktorý nemá až tak veľa ľudí a ktorý sa zíde. Teda výučba kopov a úderov je plynule prepojená s kardio a funkčnými cvikmi za sprievodu hudby,“ upresňuje Marek Granát.

Výhodou crossboxu je to, že nepotrebujete žiadne náčinie. Postačuje karimatka, na ktorej sa vykonávajú niektoré funkčné cviky. Kope a udiera sa do vriec alebo do vzduchu. Okrem toho je crossbox naozaj pre každého bez výnimky. Teda aj pre teba! Marek Granát je toho názoru, že cvičenie je najlepšia vec, ktorú môžeš pre seba urobiť. „Dá sa vychádzať z niečoho, čo sa dá zlepšovať. Najlepší začiatok je začať s vlastným telom. Spoznať ho natoľko, aby si bola neskôr zdatná na iné pohybové aktivity alebo zručná v rámci techniky a dýchacích cvičení, teda aby sa mohla zlepšovať,“ dopĺňa tvorca crossboxu. 

Ako to vyzerá na hodine? Pozri si nasledovné video


Zdroj: youtube.com

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám,  vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pre akčné dievčatá: formujeme brucho. ideš do toho tiež?Pre akčné dievčatá: Formujeme brucho. Ideš do toho tiež?

Rozčuľuje ťa vytŕčajúci tuk z bedrových nohavíc? Chceš byť v plavkách štíhla a sebavedomá? 

 

Pre akčné dievčatá: s bosu si dáš poriadne do telaPre akčné dievčatá: S bosu si dáš poriadne do tela

Nudia ťa klasické drepy, výpady či „brušáky“? Cvič ich s cvičebnou pomôckou bosu. Získaš krajšie, pevnejšie a príťažlivejšie telo a aj sebavedomie. 

 

Pre akčné dievčatá: v kurze je pevné a nie vychudnuté teloPre akčné dievčatá: V kurze je pevné a nie vychudnuté telo

Mladé baby sa často ženú za „dokonalosťou“ tiel vychudnutých modeliek. Lenže krása sa ukrýva v zdravom a vyšportovanom tele. Prečo sa oplatí cvičiť? 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Staň sa nebezpečnou a sexi vďaka crossboxu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.