Baby, kondičný box frčí. Už ste ho skúsili?

Na tréningu kondičného boxu zo seba dostanete všetko negatívne, zlepšíte si kondičku, spálite kalórie a zdvihnete si sebavedomie.

Baby, kondičný box frčí. Už ste ho skúsili?
25. JAN 2017

Skvelé je aj to, že kondičný box je vhodný pre každú ženu. „Je pre všetky váhové i vekové kategórie. Neplatia v ňom žiadne obmedzenia. Trénujú malé deti, rovnako aj dôchodcovia – každý svojím tempom, ktoré prispôsobia svojim možnostiam. Ak je človek schopný akéhokoľvek športu, môže začať aj s kondičným boxom,“ hovorí Pavol Švec z Unique Fight Clubu v Nitre.

Benefitov je neúrekom a nejde len o získanie skvelej kondičky

Kondičný box ocenia hlavne akčné ženy, ktoré milujú pocit, keď dajú na tréningu zo seba všetko a zároveň majú priestor na to, aby sa neustále zlepšovali.  „Kondičný box, ako už samotný názov napovedá, je hlavne o zlepšení kondície. Ruka v ruke ide s tým spevnenie tela, zosilnenie a v neposlednom rade sa zlepšuje koordinácia celého tela. Pravidelným tréningom sa zbavujete aj prebytočných kilogramov, čo zaujíma asi najviac žien a dievčat,“ vymenúva hlavné pozitíva Pavol Švec.

Keďže sa jedná o kondičný tréning, výborne si pri ňom precvičíte kardiovaskulárny aparát – pri dobrom boxerskom tréningu musíte dýchať rýchlejšie, prietok krvi sa zvyšuje, čím posilňujete svoje srdce a predchádzate srdcovocievnym chorobám.

Samozrejme, kondičný box je výborný aj na spaľovanie kalórií. V závislosti od hmotnosti a intenzity tréningu môžete spáliť 350 – 500 kcal za hodinu. Pri boxe dochádza aj k spaľovaniu tukových zásob, vrátane viscerálneho tuku, ktorý je uložený na životne dôležitých orgánoch, ako napríklad pečeň. 

Spaľovanie tukov i kalórií je skvelá vec a hlavne vtedy, ak ide ruka v ruke s tónovaním svalov nuž a pri kondičnom boxe ide aj o tónovanie tela, takže pravidelným absolvovaním tréningov a úpravou stravy získate sexy krivky. Výborné je aj to, že pri cvičení do pohybu zapojíte celé telo, ale najmä ramená a centrum tela (svaly brucha, panvy, hrudníka a chrbta), z ktorého vychádzajú všetky naše pohyby.

Kondičný box dá stopku stresu a zdvihne sebavedomie

V neposlednom rade je kondičný box skvelý na odbúranie stresu – s každým úderom sa zbavíte nahromadenej negatívnej energie, klesne hladina kortizolu v tele a, naopak, zaplavia vás zázračné hormóny šťastia – endorfíny. Opomenúť nemôžeme ani zvýšenie sebavedomia, ktoré sa prejaví nielen na tréningu, ale hlavne v bežnom živote. „Pri trénovaní sa dievčatá naučia správne udrieť, vyhnúť sa úderu, zdvihnú si sebavedomie, čo im, samozrejme, môže výrazne pomôcť pri sebaobrane. Dievčatá, ktoré chodia na box dlhšiu dobu, by si určite dokázali poradiť aj v prípade nebezpečenstva. Odporúčam, samozrejme, aby sa konfliktom oblúkom vyhli a v najhoršom prípade môžu utekať, keďže majú dobrú kondíciu :),“ dodáva tréner Unique Fight Clubu v Nitre.  

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Ako získať sexy ruky do trička čo najrýchlejšie?Ako získať „kocky" na bruchu?

Veľká časť ľudí začne cvičiť preto, lebo sa im už nepáči ich nevytvarované brucho.

 

Perfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavícPerfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavíc

Určite takmer každý počas sviatkov pribral nejaké to kilečko, a keďže sa bude leto iba približovať, je treba sa opäť dostať do formy. 

 

3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo

Ak máte počas dňa iba niekoľko minút a radi by ste počas nich precvičili celé telo, určite to docielite tak, že sa zameriate na tri hlavné svalové partie a to chrbát, nohy a prsia. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Baby, kondičný box frčí. Už ste ho skúsili?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2942
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.