Nové trendy v dámskom bežeckom oblečení

Ženy milujú módu a aj nápadité športové kúsky. Keďže beh neustále naberá na popularite, dámy chcú byť sexy aj pri behu. Čo teraz letí? 

Nové trendy v dámskom bežeckom oblečení (promo)
7. MAR 2016

Nežnejšie pohlavie chce vyjadriť svoje JA aj bežeckým oblečením

Aj v bežnom živote sa často stretávame s odporúčaním, že oblečenie by malo vyjadrovať našu osobnosť, náš štýl. Tento trend sa postupne stáva aj súčasťou bežeckého života, čo je úžasné.

Časy, keď sme sa vybrali behať vo vyťahaných teplákoch a vo vypratom tričku, sú dávno preč. Výrobcovia športového oblečenia aktuálne ponúkajú široký sortiment bežeckého oblečenia a doplnkov, ktoré hýria nápadmi. Takže všetci bežci si môžu vybrať odev, ktorý vystihuje ich osobnosť a zároveň taký, v ktorom sa im bude „potiť“ príjemne. Napríklad značka adidas opisuje beh a vlastne aj svoje bežecké oblečenie naozaj výstižne: „Energia poháňa všetko. Beh plný energie znamená beh bez hraníc. Neplatia pre neho žiadne pravidlá. Nebojí sa žiadnej energie.“

adidas pureboost x
Zdroj foto: adidas

Legíny hýriace farbami a vzormi sú top

Aktuálnym hitom v bežeckom oblečení sú legíny v žiarivých farbách a s rozličnými vzormi. Na svoje si prídu extravagantnejšie bežkyne, ale aj zástankyne klasiky i tie, ktoré milujú dievčenský štýl. Prednosťou legín pri behu je hlavne pohodlnosť. Najčastejšie sa vyrábajú v klasickej alebo trojštvrťovej dĺžke.

Vyhľadávané sú bežecké sukne

Výrobcovia športových značiek chcú ženám vyhovieť vo všetkom. Donedávna boli športové sukne skôr doménou skupinových cvičení s nádychom tanca, no teraz sú na trhu aj sukne pre bežkyne. Sú skvelou voľbou na letné mesiace. Vyrábajú sa v rozličných farbách, strihoch i dĺžkach.

adidas pureboost x
Zdroj foto: adidas

Frčia bežecké doplnky

Čelenky a potítka boli hitom v osemdesiatych rokoch minulého storočia a snáď najviac ich vtedy preslávil aerobik. Avšak ženy sa k týmto milým, nápaditým a aj praktickým doplnkom vracajú i dnes. Ak sú v krikľavej žltej, oranžovej či zelenej, tak vo večerných hodinách poslúžia i ako reflexný prvok. Nemožno opomenúť praktické kompresné podkolienky v žiarivých farbách a s rôznymi zábavnými motívmi. Sú nielen doplnkom bežeckého outfitu, ale čo je hlavné – tlmia nárazy, zlepšujú prekrvenie a urýchľujú regeneráciu.

adidas pureboost x
Zdroj foto: adidas

Extra dôraz je kladený na bežeckú obuv

Bežecká obuv patrí medzi základnú výbavu bežca. Bežci chcú tenisky, ktoré majú skvelé funkčné vlastnosti – podporia ich výkon, eliminujú riziko zranenia, budú sa v nich cítiť pohodlne a aj originálne vyzerajú. Príkladom sú tenisky Pure BOOST X, ktoré sú stvorené extra pre ženy a ženskú líniu chodidla. Gumená podrážka sa ľahko prispôsobí povrchu, zvršok je maximálne priedušný. Čo sa týka vzhľadu, dostupné sú vo viacerých variantoch – nenápadnejších i viac kreatívnych. Stačí si vybrať. 

Zdroj foto: adidas

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Športová podprsenka nie je luxus, ale nevyhnutnosťŠportová podprsenka nie je luxus, ale nevyhnutnosť

V stávke je viac ako len sexi imidž, pretože prsia potrebujú pri cvičení oporu. 

 

K vysnívanej olympiáde vedie množstvo tréningovK vysnívanej olympiáde vedie množstvo tréningov

Súčasťou ich tréningov je aj beh, ako nevyhnutná súčasť pre udržovanie ich kondície a vytrvalosti.

 

Soňa skoncová: beh je pre mňa resetSoňa Skoncová: Beh je pre mňa reset

Krásna moderátorka, modelka a blogerka Soňa Skoncová je inšpiráciou pre mnoho žien. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nové trendy v dámskom bežeckom oblečení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.