Nové trendy v dámskom bežeckom oblečení

Ženy milujú módu a aj nápadité športové kúsky. Keďže beh neustále naberá na popularite, dámy chcú byť sexy aj pri behu. Čo teraz letí? 

Nové trendy v dámskom bežeckom oblečení (promo)
7. MAR 2016

Nežnejšie pohlavie chce vyjadriť svoje JA aj bežeckým oblečením

Aj v bežnom živote sa často stretávame s odporúčaním, že oblečenie by malo vyjadrovať našu osobnosť, náš štýl. Tento trend sa postupne stáva aj súčasťou bežeckého života, čo je úžasné.

Časy, keď sme sa vybrali behať vo vyťahaných teplákoch a vo vypratom tričku, sú dávno preč. Výrobcovia športového oblečenia aktuálne ponúkajú široký sortiment bežeckého oblečenia a doplnkov, ktoré hýria nápadmi. Takže všetci bežci si môžu vybrať odev, ktorý vystihuje ich osobnosť a zároveň taký, v ktorom sa im bude „potiť“ príjemne. Napríklad značka adidas opisuje beh a vlastne aj svoje bežecké oblečenie naozaj výstižne: „Energia poháňa všetko. Beh plný energie znamená beh bez hraníc. Neplatia pre neho žiadne pravidlá. Nebojí sa žiadnej energie.“

adidas pureboost x
Zdroj foto: adidas

Legíny hýriace farbami a vzormi sú top

Aktuálnym hitom v bežeckom oblečení sú legíny v žiarivých farbách a s rozličnými vzormi. Na svoje si prídu extravagantnejšie bežkyne, ale aj zástankyne klasiky i tie, ktoré milujú dievčenský štýl. Prednosťou legín pri behu je hlavne pohodlnosť. Najčastejšie sa vyrábajú v klasickej alebo trojštvrťovej dĺžke.

Vyhľadávané sú bežecké sukne

Výrobcovia športových značiek chcú ženám vyhovieť vo všetkom. Donedávna boli športové sukne skôr doménou skupinových cvičení s nádychom tanca, no teraz sú na trhu aj sukne pre bežkyne. Sú skvelou voľbou na letné mesiace. Vyrábajú sa v rozličných farbách, strihoch i dĺžkach.

adidas pureboost x
Zdroj foto: adidas

Frčia bežecké doplnky

Čelenky a potítka boli hitom v osemdesiatych rokoch minulého storočia a snáď najviac ich vtedy preslávil aerobik. Avšak ženy sa k týmto milým, nápaditým a aj praktickým doplnkom vracajú i dnes. Ak sú v krikľavej žltej, oranžovej či zelenej, tak vo večerných hodinách poslúžia i ako reflexný prvok. Nemožno opomenúť praktické kompresné podkolienky v žiarivých farbách a s rôznymi zábavnými motívmi. Sú nielen doplnkom bežeckého outfitu, ale čo je hlavné – tlmia nárazy, zlepšujú prekrvenie a urýchľujú regeneráciu.

adidas pureboost x
Zdroj foto: adidas

Extra dôraz je kladený na bežeckú obuv

Bežecká obuv patrí medzi základnú výbavu bežca. Bežci chcú tenisky, ktoré majú skvelé funkčné vlastnosti – podporia ich výkon, eliminujú riziko zranenia, budú sa v nich cítiť pohodlne a aj originálne vyzerajú. Príkladom sú tenisky Pure BOOST X, ktoré sú stvorené extra pre ženy a ženskú líniu chodidla. Gumená podrážka sa ľahko prispôsobí povrchu, zvršok je maximálne priedušný. Čo sa týka vzhľadu, dostupné sú vo viacerých variantoch – nenápadnejších i viac kreatívnych. Stačí si vybrať. 

Zdroj foto: adidas

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Športová podprsenka nie je luxus, ale nevyhnutnosťŠportová podprsenka nie je luxus, ale nevyhnutnosť

V stávke je viac ako len sexi imidž, pretože prsia potrebujú pri cvičení oporu. 

 

K vysnívanej olympiáde vedie množstvo tréningovK vysnívanej olympiáde vedie množstvo tréningov

Súčasťou ich tréningov je aj beh, ako nevyhnutná súčasť pre udržovanie ich kondície a vytrvalosti.

 

Soňa skoncová: beh je pre mňa resetSoňa Skoncová: Beh je pre mňa reset

Krásna moderátorka, modelka a blogerka Soňa Skoncová je inšpiráciou pre mnoho žien. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nové trendy v dámskom bežeckom oblečení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2630
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.