Pre akčné dievčatá: Vyskáč zlú náladu i nadbytočné kilá na jumpingu

V rytmoch skvelej hudby a skokov na trampolíne ťa zaplavia hormóny šťastia, precvičíš si srdce, posilníš svaly a zhodíš prebytočné tukové faldíky. Čo ty na to? 

Pre akčné dievčatá: Vyskáč zlú náladu i nadbytočné kilá na jumpingu
26. JUN 2015

Pozeráš videá z rozličných jumping akcií? Hovoríš si, že to musí byť skvelé, ale nevieš sa odhodlať? Žiadny strach. Hoci je určitý stupeň fyzickej zdatnosti pri jumpingu výhodou, hodinu zvládne aj začiatočník. Dôležité je ísť si vo svojom tempe vtedy, keď už nevládzeš. „Cvičenie nie je až také jednoduché. Treba mať určitý stupeň kondície, pretože do cvičenia je aktívne zapájaný kardiovaskulárny systém. Tým, že hodina trvá 60 minút, je potrebná fyzická zdatnosť. Ale je to aj pre začiatočníkov, hoci je to pre nich náročnejšie,“ hovorí Miška Danková zo štúdia JUMP v Bratislave.

Pre akčné dievčatá jumping

Priprav sa i na to, že jednu až dve hodiny ti bude trvať, kým zladíš hudbu s poskokmi na trampolíne. Pri troche trpezlivosti a chcenia to však nie je žiadny problém a potom si to budeš už len užívať.

Je jumping iba skákanie?

Jumping je patentovaný systém cvičenia, ktorého základom je rýchle i pomalšie skákanie na trampolíne  v rytmoch hudby. Okrem toho obsahuje prvky balansu, ktoré zlepšujú rovnováhu. Súčasťou sú aj posilňovacie cviky s vlastnou váhou alebo činkami. Pri jumpingu sa využívajú aj pomôcky na cvičenie, ako napríklad overball alebo gumy na cvičenie. Samozrejme, nesmie chýbať strečing v úvode i závere hodiny. Čiže je to cvičenie, vďaka ktorému komplexne precvičíš celé telo i kardiovaskulárny systém.

Pre akčné dievčatá jumping

Dôležité je spevniť brucho a svaly panvového dna

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, skákanie na trampolíne výborne spevní brušné svaly a svalstvo panvového dna. Dôležité však je, aby si ich vedela zapojiť. „Pri cvičení používame pomôcky, pretože je fakt, že dievčatá nevedia panvové dno spevniť. Dobré je cvičiť s overballom. Lopta sa dá medzi kolená. Jumping obsahuje aj pomocné cvičenia, ktoré pomáhajú s aktiváciou panvového dna. Alebo to robíme tak, že 10-minút precvičujeme brušné svalstvo. Dievčatá potom brucho cítia a vedia to lepšie aktivovať,“  hovorí inštruktorka Miška.

Ako to vyzerá priamo v akcii? Pozri si naše video!

Čo keď sa ti chce ísť počas hodiny na WC?

Často sa stáva, že nielen staršie ženy, ale aj dievčatá, odbiehajú počas hodiny na toaletu. Ak sa to stane aj tebe, značí to len jediné. Máš oslabené svaly panvového dna a je potrebné na nich „zamakať“. „Nie je nič nezvyčajné, že aj dievčatá do 20 rokov chodia počas cvičenia na WC. Je to tým, že majú slabé svaly panvového dna,“ hovorí zo skúseností inštruktorka. Nuž a keď o tom vieš, môžeš sa zamerať na ich posilňovanie aj prostredníctvom cvičenia jumpingu.

Pomóc, lapám po dychu!

Jumping je v niektorých fázach veľmi intenzívny a hlavne začiatočníci môžu mať problém s jeho „udýchaním“. Chce to len čas. Ak budeš kardiovaskulárny systém precvičovať pravidelne, zvykne si. Keď už naozaj nevládzeš, nesiľ sa a zvoľni tempo. Keď sa vydýchaš, pokračuj s ostatnými. 

Pre akčné dievčatá jumping

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám, vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Priestory na fotenie poskytlo Štúdio JUMP v Bratislave.

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pre akčné dievčatá: v kurze je pevné a nie vychudnuté teloPre akčné dievčatá: V kurze je pevné a nie vychudnuté telo

Mladé baby sa často ženú za „dokonalosťou“ tiel vychudnutých modeliek. 

 

Pre akčné dievčatá: formujeme brucho. ideš do toho tiež?Pre akčné dievčatá: Formujeme brucho. Ideš do toho tiež?

Rozčuľuje ťa vytŕčajúci tuk z bedrových nohavíc?

 

Pre akčné dievčatá: 6 cvikov pre dokonalý zadokPre akčné dievčatá: 6 cvikov pre dokonalý zadok

Nie si spokojná so svojím zadkom? Tak ním pohni a zacvič si s nami 6 cvikov, ktoré ho vyformujú a spevnia. 


pre akčné dievčatá jumping
pre akčné dievčatá jumping
pre akčné dievčatá jumping
3 fotografie >>
Skryť
pre akčné dievčatá jumping
pre akčné dievčatá jumping
pre akčné dievčatá jumping

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pre akčné dievčatá: Vyskáč zlú náladu i nadbytočné kilá na jumpingu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.