Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Twerkujte! Vďaka sexi pohybom získate ladné krivky

Mirka

Pred niekoľkými mesiacmi si twerking vyskúšal aj známy zabávač Jan Kraus vo svojej šou. 

Twerkujte! Vďaka sexi pohybom získate ladné krivky
28. NOV 2014

Hosťom v jeho zábavnej relácii bola tanečníčka, choreografka a lektorka tanca Anet Antošová. Ak ste ešte twerk nevideli, pozrite si, ako vyzerá workshop u Anet:

Twerking je známy už niekoľko rokov a stáva sa čoraz populárnejším aj vďaka Miley Cyrus či Beyoncé. Nemožno nespomenúť hit Express Yourself, s ktorým prišiel Diplo. Aktuálne sa s kurzami twerkingu roztrhlo vrece v susednej Českej republike, ale nájdete ich aj u nás, napríklad v Riverpark Dance School v Bratislave. Navyše mu neodolali ani mnohí fitnes tréneri a zaradili ho do lekcií skupinových cvičení.

Twerking je síce sexi, ale je to poriadna drina

Pre koho je twerk? Určite pre tých, ktorí nemajú problém odviazať sa. Je rozhodne provokatívnym tancom, ktorému nemožno uprieť erotický náboj. Zároveň skvelo posilňuje svaly zadku, stehien a brucha, zlepšuje celkovú kondíciu a tiež pomáha spaľovať kalórie. Navyše pri učení sa techniky a choreografií zažijete more zábavy.

Ako twerkovať?

Väčšinou sa twerkingu venujú ženy a muži sú vďačnými divákmi. Ak nemáte možnosť zúčastniť sa kurzu, pri troche chcenia a šikovnosti to zvládnete aj s pomocou kvalitného inštruktážneho videa. Základom je podrep s rozkročenými nohami a pohyby panvy. Twerkuje sa postojačky, ale napríklad aj na zemi. Dôležité je dopriať si na začiatku krátke rozohriatie a strečing.

Odporúčame prečítať: Tanec pomáha telu i duši

Ak sa zúčastníte kurzu, po úvodnom natiahnutí svalstva nasleduje učenie sa jednotlivých prvkov pri skvelej hudbe a ich spájanie do jednoduchých, ale zaujímavých choreografií. Čo na seba? Oblečte si to, v čom sa budete cítiť príjemne a sexi. Odporúčajú sa napríklad legíny v bláznivých farbách a vzoroch, obtiahnuté tielka a, samozrejme, pohodlné tenisky. Keďže sa cvičí aj na zemi, oceníte chrániče na kolená.

S týmto videom to zvládnete aj doma

Pozitíva twerkingu v kocke

  • posilňuje svaly zadku, stehien, brucha a panvového dna (v prípade, že sa cvičí aj na zemi i horné končatiny)
  • možno ho zaradiť medzi aeróbne aktivity (s prvkami posilňovania), teda zlepšuje kondíciu
  • zvyšuje sebavedomie
  • zlepšuje náladu
  • spaľuje kalórie
  • je vhodný pre všetkých bez rozdielu veku, pohlavia a fyzickej zdatnosti

Odporúčame prečítať: Twerking. Sexi tanec, vďaka ktorému schudnete a posilníte svaly


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Twerkujte! Vďaka sexi pohybom získate ladné krivky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.