Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Twerking. Sexi tanec, vďaka ktorému schudnete a posilníte si svaly

Mirka

Pre niektorých neslušný, poburujúci, kontroverzný. Pre iných sexi. A pre tých, čo sa snažia schudnúť a vytvarovať problematické časti tela, možno nový a zaujímavý spôsob ako športovať a dosiahnuť ideál vysnívanej postavy.

Twerking. Sexi tanec, vďaka ktorému schudnete a posilníte si svaly.
2. NOV 2013

Je to už niekoľko mesiacov odvtedy, čo Miley Cyrus šokovala verejnosť svojím vystúpením na MTV Video Music Awards. V rámci svojej šou predviedla tanečný prvok twerking. Odvtedy sa ňou inšpirovali mnohí ďalší. Nicki Minaj, Selena Gomez, Harry Styles, Vanessa Hudgens a aj niektorí fitness tréneri, ktorí twerking kvôli viacerým pozitívnym účinkom zaradili do svojich cvičebných zostáv.

Čo je twerking?

Twerking je tanečný prvok, ktorý charakterizujú: postoj v podrepe, zadok vystrčený dozadu, ktorým treba triasť. Dôležité je, aby bol chrbát vystretý. K tomu treba pridať pohyby panvy a bokov. Nesmie chýbať ladné pohojdávanie sa. Erotický náboj twerkingu rozhodne uprieť nemožno. Veď posúďte sami:

Ak odhodíte predsudky, rozhodnete sa twerking vyskúšať a venovať sa mu pravidelne, časom na svojom tele uvidíte pozitívne zmeny. Twerking je ako pohybová aktivita vhodný pre všetky vekové kategórie. Dokonca sa mu môžu venovať aj tehotné ženy. Samozrejme, po konzultácii s lekárom. Ak chce človek čerpať maximum benefitov, musí si však osvojiť správnu techniku (viď video).

Twerking je v podstate kombináciou silového a aeróbneho tréningu a z tejto skutočnosti vyplývajú aj jeho pozitívne účinky. Tak napríklad twerkuje sa v hlbokom podrepe s rozkročenými nohami, čo dokonale posilňuje svaly zadku a stehien. K twerkingu neodmysliteľne patria aj pohyby panvy, to znamená, že sú aktívne zapájané a posilňované svaly panvového dna. Ďalej sa formujú boky a precvičujú svaly dolnej časti chrbta i časť brucha. Trasenie, pohojdávanie sa, krúženie panvou: to všetko sú kardio pohybové aktivity, pri ktorých dochádza k zvýšeniu pulzovej frekvencie, čiže organizmus lepšie spaľuje tuky.

Twerkingu nemožno uprieť ani psychické pozitíva: uvoľňovanie endorfínov a zlepšenie nálady, zvýšenie sebavedomia a lepšie zvládanie stresu.  Medzi ďalšie výhody patrí to, že človek nepotrebuje žiadne špeciálne vybavenie a môže ho cvičiť doma.

Čo poviete na twerking? Páči sa vám?

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Twerking. Sexi tanec, vďaka ktorému schudnete a posilníte si svaly

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

0zanetaaa0@azet.sk
0zanetaaa0
 18.6.2014 16:09

ak ma moje štyri oči neklamú, tak miley tym jej kuracim zadkom nerobila twerking, a už určite sa od nej neinšpirovala nicki :D