Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom!

Ranná rozcvička vám dodá energiu na celý deň

Mirka

Ranná rozcvička pomáha rozhýbať telo a stuhnuté svaly. A nielen to! Tých niekoľko minút, venovaných jednoduchému cvičeniu, spôsobí to, že človek pocíti prílev energie a mozog sa pripraví na úlohy, ktoré musí počas dňa zvládať.

Ranná rozcvička vám dodá energiu na celý deň
13. NOV 2013

Pre väčšinu z nás je ranné vstávanie utrpením. Túžime zostať vo vyhriatej posteli čo najdlhšie. Potom sa snažíme stihnúť všetko nevyhnutné. No málokedy sa nám to podarí. Cítime sa unavení a na mnohé jednoducho zabudneme, pretože mozog sa ešte „neprebudil"! Napokon vystresovaní dorazíme do práce. A pritom sa dá rannému chaosu a zlej nálade ľahko zabrániť. Pár minút ranného cvičenia nabije telo i myseľ pozitívnou energiou.  

Tip 1: Jednoduchá ranná rozcvička

Pri rannej rozcvičke je dôležité precvičiť všetky kĺby a svaly od hora až dolu. Začnite napríklad cvikmi na uvoľnenie kĺbov (krúženie zápästím, lakťami a ramenami doprava i doľava v upažení). Potom vzpažte a ukláňajte sa trupom do strán, krúžte panvou. Podobne rozhýbte aj dolné končatiny a svaly krku. Určite všetky základné cviky poznáte ešte zo školských čias. Ak si netrúfate rozcvičku zostaviť sami, riaďte sa nasledovným videom.

Na čo treba dávať pri rozcvičke pozor? Dôležité je, aby ste sa pri cvičení cítili príjemne a nevykonávali žiadne pohyby nasilu. Nezabúdajte na hlboké dýchanie. Začínajte v pomalom tempe, ktoré môžete postupne zrýchľovať. Ak to počasie dovolí, pripravte sa na nový deň na čerstvom vzduchu.

Tip 2: 5 Tibeťanov

5 Tibeťanov tvoria jednoduché jogové pozície, ktorých cieľom je zabezpečiť „dokonalé“ prúdenie energie cez čakry ľudského tela. Tento systém cvičenia je ideálnou formou rannej rozcvičky, ktorá je vhodná pre všetkých: mladých, starších, štíhlych či obéznych. Podstata spočíva v opakovaní 5 jednoduchých cvikov, pričom maximum je 21 opakovaní každého cviku (k tomuto číslu sa však človek dopracuje postupne). 5 Tibeťanov je časovo nenáročné cvičenie, na ktoré si stačí vyčleniť 10 až 20 minút.  

 

Tip 2: Pozdrav slnku (Surya namaskar)

Pozdrav slnku predstavuje 12 jogových asán (pozícií), ktoré sa vykonávajú plynule za sebou. Ak si Pozdrav slnku zvolíte ako rannú rozcvičku, zopakujte ho dva až trikrát za sebou. Týmto spôsobom si dokonale rozohrejete svalstvo, kĺby, šľachy a väzivá. Získate veľa pozitívnej energie a aj ďalších zdravotných prínosov (zlepšenie krvného obehu a trávenia, zníženie bolesti chrbta atď.).

 

Na pomoc vám prídu aj Bob a Bobek :)

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ranná rozcvička vám dodá energiu na celý deň

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.