TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Cviky, ktoré vám pomôžu získať pevné prsia

Mirka

Ovplyvniť veľkosť pŕs prírodnou cestou je nemožné. Čo sa však ovplyvniť dá, je zdravie a pevnosť poprsia. Nevyhnutný je napríklad zdravý životný štýl, pravidelné preventívne prehliadky, cvičenie špeciálnych cvikov určených pre hrudník a tiež nosenie športovej podprsenky pri športe.

Poznáte cviky, ktoré vám pomôžu získať pevné prsia?
6. FEB 2014

Ak sa naučíte do svojho tréningového plánu začleniť aj cviky na spevnenie poprsia, zaistíte si tak pevné a pekne tvarované prsia. Dôležité je však cvičiť pravidelne a naučiť sa správnu techniku jednotlivých cvikov.

4 cviky pre pevné prsia

Čo je často nežiaducim vedľajším účinkom nerozumného chudnutia? Mnohé ženy sa sťažujú práve na zmenšenie objemu pŕs. Tomuto negatívnemu efektu možno predchádzať vhodne zvolenou stravou a pravidelným cvičením týchto cvikov. Uvedené cviky cvičte po 10 opakovaní v 2-3 sériách.

Kľuky (Push-up)

Kľuky patria medzi najznámejšie a u začiatočníkov nie príliš obľúbené cvičenia. Ak máte s nimi problém, začínajte v menšom počte opakovaní.

Chest Press

Tento cvik sa najčastejšie vykonáva s jednoručkami napríklad na fitlopte. Snažte sa ho robiť pomaly, pretože tak sú do cvičenia dôkladne zapojené všetky svaly hrudníka.

Chest Flys

Tretí cvik môžete vykonávať na lavičke, alebo na podlahe. Ľahnite si na chrbát a ruky predpažte dlaňami smerom k sebe a pomaly klesajte na podložku, až kým paže nie sú v jednej rovine. Potom ich zdvíhajte opäť nahor.

Triceps Bench Dips

Posledný cvik sa používa najmä na posilnenie tricepsu, ale aj ramien, chrbtových svalov a hrudníka. Pracujete tu vlastne so svojou vlastnou hmotnosťou.

Nepodceňujte športovú podprsenku pri cvičení

Pri cvičení sa prsia hýbu: nielen zhora nadol, ale aj do strán. Ak im nie je poskytnutá dostatočná opora, dochádza k oslabeniu prsného väziva a ku vzniku ochabnutých pŕs. A to žiadna z nás nechce! Preto je nevyhnutné používať pri pohybovej aktivite športovú podprsenku vo vhodnej veľkosti, so správne zvoleným stupňom opory a, samozrejme, aj kvality.

Ak sa venujete intenzívnemu pohybu, napríklad behu alebo jumpingu, prípadne máte väčší objem pŕs, siahnite po športovej podprsenke s vyšším stupňom opory (3-4.stupeň). Nižšie stupne opory používajte pri miernejších pohybových aktivitách (posilňovanie, rýchla chôdza a pod.).

Ďalším dôležitým parametrom pri výbere podprsenky je kvalita. Nenechajte sa zlákať výhodnou cenou, pretože to môže byť na úkor kvality. A športová podprsenka by vám tiež mala dokonale sedieť. Iba tak bude cvičenie bezpečné a pohodlné.

Ak si neviete s výberom športovej podprsenky poradiť, pomôže vám nasledovné video:

Štýlové športové podprsenky nájdete aj v novej kolekcii adidas

Zdroj video: www.youtube.com

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cviky, ktoré vám pomôžu získať pevné prsia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.