Nakopni svoju imunitu v Supershape PREMIUM

FERTILITY

5 tipov, ako si nájsť čas na pravidelné cvičenie

Mirka

Mám veľa práce. Pri deťoch nestíham. Musím sa učiť na písomku. Som unavený. Takto a podobne znejú najčastejšie výhovorky, prečo sa človek „nemôže“ hýbať. 

5 tipov, ako si nájsť čas na pravidelné cvičenie
26. AUG 2014

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody. Aj v oblasti športu to platí naozaj stopercentne. Určite aj vy poznáte veľa prípadov zo svojho okolia. Predstavte si dve mamičky, ktoré majú rovnako staré deti. Jedna z nich chodí pravidelne cvičiť. Jednoducho si veci zariadi tak, aby sa mohla športu venovať. Druhá len narieka nad nadobudnutými kilogramami a neforemnosťou svojej postavy a vyhovára sa, že pri dieťati sa to stihnúť jednoducho nedá. Čo na tom, že cvičiť sa dá i doma, napríklad vtedy, keď dieťa spí alebo sa o dieťa na hodinku ochotne postará manžel. Takýchto príkladov je neúrekom. Pri všetkých však platí, že keď človek chce, všetko sa dá. Ako si teda nájsť čas na cvičenie?

1. Nájdite si aktivitu, ktorú budete zbožňovať

Je ťažké venovať sa pohybovej aktivite, pri ktorej trávite čas len preto, že športovať je potrebné. V tomto prípade si budete naozaj hľadať výhovorky, ako sa jej vyhnúť. Ak si však vyberiete šport, ktorý budete milovať, čas si nájdete oveľa ľahšie. Ak sa vám nechce cvičiť doma, nájdite si skupinové cvičenie, ktoré vás bude napĺňať. Možností je naozaj veľa a pravdepodobnosť, že si žiadne neobľúbite, je takmer nulová. Treba sa však pripraviť na to, že niekedy treba dlhšie hľadať a skúšať, kým človek nájde to, čo ho bude skutočne baviť.

Odporúčame prečítať: Chcete behať? Ponúkame niekoľko tipov, ako začať

2. Cvičte ráno

Ranné cvičenie má množstvo pozitívnych účinkov. Navodí vám dobrú náladu a tiež správne naštartuje metabolizmus. Jediné, čo musíte urobiť, je vstať skôr. Aj 30 minút pohybovej aktivity je lepších ako nič. Výbornou voľbou je pre tých, ktorí začínajú pracovať neskôr a večer sa im už cvičiť nechce, alebo sa musia po práci venovať svojim potomkom či domácnosti.

3. Vypnite televíziu, alebo cvičte pri jej sledovaní

Koľko času strávite denne pri sledovaní televízie? Niekto hodinku, iný dve a ďalší i viac. Tento čas, strávený na gauči, by ste mohli pokojne venovať pohybu. Stačí stlačiť jedno tlačidlo a ísť sa von prejsť, navštíviť fitnescentrum či lekciu skupinového cvičenia. Ak sa vám nechce vyjsť z domu, tak cvičte pri sledovaní televíznych programov.

4. Aj maličkosti sa počítajú

V živote každého sú dni, že je doslova prevalcovaný povinnosťami. Aj v tomto prípade sa však dá do svojho života prepašovať aspoň trochu pohybu. Ako na to? V prípade, že máte doma psieho miláčika, privstaňte si a choďte ho vyvenčiť vy. Ak chodíte do práce mestskou hromadnou dopravou, vystúpte aspoň o zastávku skôr. Zabudnite na výťah a použite schody. V kancelárii si tiež môžete zacvičiť niekoľko jednoduchých cvikov, ktoré prospejú nielen ubolenej chrbtici, ale tiež dodajú energiu.

Odporúčame prečítať: Zoznam športových aktivít, pri ktorých schudnete

5. Naučte sa hovoriť NIE

Nie nadarmo sa hovorí, že život je otázkou priorít. Možno nastal čas na to, aby ste ich prehodnotili. Je pravdepodobné, že prídete na to, že počas dňa sa venujete množstvu činností, ktoré až také dôležité nie sú. Stačí povedať NIE a takto ušetrený čas venovať cvičeniu, ktoré urobí váš život krajším a spokojnejším. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 tipov, ako si nájsť čas na pravidelné cvičenie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.