Stella McCartney oblieka aj športovcov

adidas

Keď sa pred pár rokmi postavila na kurt jedna z najlepších tenisiek sveta, Caroline Wozniacki, v športovom modely od návrhárky Stelly McCartney, prekvapila nejedného módneho nadšenca. Je to totiž veľmi zriedkavá záležitosť, keď módny dizajnér má možnosť obliekať jedného z najlepších športovcov sveta. Stelle McCartney sa to darí dodnes, vďaka kolekciám, ktoré pripravuje pre poprednú svetovú športovú značku adidas.

Stella McCartney oblieka aj športovcov
1. AUG 2013

Perfektný výkon = perfektný štýl

Prešli už štyri roky od tej doby, čo na Australian Open nastúpila mladá tenistka Caroline Wozniacki, v šatách navrhnutých Stellou McCartney pre adidas. „Je veľmi zriedkavé, aby módny dizajnér obliekal jedného z najlepších športovcov sveta. Som rada, že som dostala tú možnosť,“ vyjadrila sa v tej dobe McCartney.

adidas caroline

Jej modely dnes nenosia už len športové hviezdy, ale sú dostupné pre všetky dámy, ktoré majú rady módu, eleganciu a štýlové oblečenie. Spolupráca Stelly McCartney so značkou adidas pokračuje aj v sezóne jeseň/zima 2013. Kolekcie, ktoré pripravila sú veľmi zaujímavé. Jej modely zahŕňajú tenisovú kolekciu, oblečenie pre beh, jogu a pre zimné športy, v štýle retro 90. rokov. Kolekcie sú zároveň vždy pripravené so špeciálnych materiálov a strihov. Stella sa na tvorbu športovej - ležérnej módy pozerá s nadhľadom a prevláda čistá, ale zároveň moderná klasika. A snaží sa držať hesla: “perfektný výkon = perfektný štýl.“

Stella McCartney

Anglická módna návrhárka Stella McCartney sa narodila v roku 1971. Jej rodičmi sú Paul McCrtney (bývalý člen jednej z najúspešnejších hudobných kapiel Beatles) a jeho žena Linda.

Umenie a dizajn vyštudovala  na prestížnej škole Central Saint Martins College, v Londýne. Krátko po skončení štúdia sa stala kreatívnou riaditeľkou Chloé v Paríži, kde na poste vystriedala Karla Lagerfelda. Po štyroch rokoch podpísala zmluvu s Gucci a rozbehla svoju vlastnú značku s názvom Stella McCartney.

V roku 2000 navrhla svadobné šaty pre speváčku Madonnu. Jej obchody sa nachádzajú v Los Angeles, New Yorku, Londýne a už aj v Las Vegas. Pre športovú značku adidas navrhla niekoľko kolekcií, a na trhu nebude chýbať ani kolekcia na jeseň/zima 2013. Stella je vydatá a má štyri deti.

Novú kolekciu adidas by Stella McCartney nájdete v sieti vybraných predajní adidas na Slovensku a na stránke www.adidas.com.

adidas stelaii

Zdroj foto: adidas

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Stella McCartney oblieka aj športovcov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.