Nový stupeň hrejivosti: Climaheat na tréning v zime

adidas

Kolekcia Climaheat od značky adidas bola navrhnutá pre športovcov, vyžadujúcich výkonnú izoláciu na tréning v chladnom počasí a v zimných podmienkach. 
 

Nový stupeň hrejivosti: Climaheat pre tréning v zime
27. OKT 2014

Inšpiráciou je spôsob prežitia zvieraťa, žijúceho v jednej z najnevľúdnejších oblastí našej planéty - ľadového medveďa. Nová kolekcia Climaheat uzamyká teplo vo vnútri a odvádza vlhkosť von, t.j. adaptívne sa mení podľa potrieb nositeľa.

Kolekcia produktov Climaheat sa celosvetovo predáva od 1. októbra v rámci rôznych kategórií: na tréningy, behanie a adidas by Stella McCartney. Nové bundy, mikiny, nohavice a topánky z kolekcie adidas s Climaheat technológiou, sú určené pre športovcov, ktorí chcú posunúť svoje limity v chladných podmienkach. Udržiavajúc teplo vo vnútri a vlhkosť mimo, Climaheat maximálna izolácia zefektívni zimnú prípravu ktoréhokoľvek športovca.

Odporúčame prečítať: Aj bez v daždi má svoje čaro. Stačí dodržať niekoľko zásad

Toto všetko sme dosiahli kombináciou inovatívnych technológií

Technológia dutého vlákna zachytáva teplý vzduch a uzavrie ho v telesnom teple, čím kopíruje systém kožušiny ľadového medveďa. Vlákna, spolu s touto unikátnou textilnou pletenou štruktúrou, poskytujú pokrokovú reguláciu vlhkosti. Odvádzajú pot z povrchu tela na vonkajšiu stranu tkaniny. Vlhkosť sa následne rozloží na širšiu plochu, čo zaručuje jej rýchlejšie vyschnutie odparovaním.

A na záver, pretkaný materiál, využívajúci špeciálne vrecká v štruktúrovanej látke vnútornej strany odevu, pomáha vytvárať adaptívnu mikroklímu,zabraňujúcu nasiaknutiu textilu. Súčasne sa uchováva telesné teplo kvôli vysokej úrovni tepelnej retencie spolu s reguláciou vlhkosti. 

Kolja Orzeszko, Global Business Unit Director Apparel Menokomentoval túto novú kolekciu takto: "Keď zimné teploty začnú klesať, vieme, že pre športovcov je dôležité dosiahnutie optimálneho výkonu v optimálnom rozmedzí teplôt; prílišná zima alebo veľké teplo môžu znížiť úroveň ich výkonu. Charakterizovali sme špecifické vlastnosti produktov za najdrsnejších podmienok, a v našom výskume a vývoji sme sa venovali nekonvenčným oblastiam (bio-mimikry). Práve to určilo cestu nášho inovačného tímu, ktorý navrhol celý rad produktov, aktívne sa prispôsobujúcich počas nosenia, poskytujúc vyššiu mieru udržania tepla a regulácie vlhkosti pri tréningoch v zimných mesiacoch."

Odporúčame prečítať: 6 tipov, ako sa motivovať k behu

Bunda s kapucňou Climaheat Hydro

Tréningová bunda s kapucňou a zipsom po celej dĺžke

Bunda Climaheat Hydro je navrhnutá tak, aby odolala zime, poskytujúc optimálne tréningové podmienky bez ohľadu na počasie. Keď teplota klesne, štruktúra dutého vlákna sa prispôsobí, čím uzamkne telesné teplo a uvoľní vlhkosť. Takže pot nikdy neohrozí váš výkon.

adidas bunda

Ďalšie produkty Climaheat

Tričko Techfit Climaheat

adidas tričko
Legíny Climaheat Techfit

adidas legíny

Obuv Climaheat Rocket Boost

adidas obuv zima

Čiapka climaheat Fleece

adidas čiapka
Kolekciu adidas Climaheat pre rôzne kategórie (tréning, beh, adidas by Stella McCartney) nájdete v predajniach adidas na Slovensku a na stránke www.adidas.com/climaheat.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nový stupeň hrejivosti: Climaheat na tréning v zime

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.