Vyformuj si štíhle a dlhé svaly s novými cvičeniami WOMAN TABATA!

Nezatvárajte sa vo fitku. Prinášame 5 športov, ktoré môžete cvičiť vonku aj v jeseni

Mirka

S príchodom chladnejších dní väčšinou uprednostňujeme športové aktivity, ktoré sa cvičia v interiéri. Zabúdame na to, že stačí teplejšie oblečenie a obuv a športovať sa dá aj vonku. S benefitmi, ktoré nám interiér neposkytne. Ešte stále hrejivé slnečné lúče, čerstvý vzduch a prirodzený vonkajší terén sú jednoducho nenahraditeľné.

5 športov, vďaka ktorým si užijete čerstvý vzduch aj v jeseni
6. OKT 2013

Jeseň NEZNAMENÁ KONIEC outdoorovým športovým aktivitám. Stále je tu veľa pekných slnečných dní, ktoré sa dajú dokonale využiť na vykonávanie pohybovej aktivity. Ktorým športom sa dá venovať v jeseni pod holým nebom?

Nenáročný, ale prospešný beh

Vhodný takmer pre každého. Pre mladých, starších, štíhlych i tých s nadváhou. Nenáročný na náklady, pretože k behu stačí minimálne vybavenie. Kvalitné topánky a oblečenie. Človek nie je viazaný na presný čas a ani miesto. Jednoducho ideálna športová aktivita s množstvom pozitívnych účinkov na organizmus: posilňuje funkcie imunitného systému, pomáha udržať hmotnosť, zabraňuje rednutiu kostí, bojuje proti depresii a únave, dodáva energiu a vitalitu.

adidasvon ii

 

Vzrušujúci bootcamp

Pri tomto cvičení sa rozhodne nudiť nebudete. Bootcamp je skupinové cvičenie, ktoré vzniklo v amerických vojenských výcvikových táboroch. To však neznamená, že bootcamp je len pre mužov. Rozličné úrovne tréningov robia toto cvičenie dostupným pre každého, aj pre dámy. Cvičí sa v interiéri a pokiaľ to počasie dovolí tak aj v exteriéri. Podstata tréningov spočíva vo využívaní funkčných cvikov (drepy, výpady, zdvihy a pod.) a rozličných cvičebných pomôcok. Pneumatiky, laná, reťaze, kettlebells. Bez nich by bootcamp nebol bootcamp. Veď posúďte sami:

Zresetujte sa pri severskej chôdzi

Neviete, čo s voľným jesenným víkendom? Jednoduché. Spojte príjemné s užitočným. Oblečte sa do športového oblečenia, obujte si kvalitné športové topánky, do rúk vezmite walkingové palice a hor sa do prírody! Okrem množstva endorfínov, ktoré nordic walking prináša, sa môžete tešiť aj na mnoho ďalších pozitív: posilnenie kardiovaskulárneho systému, zlepšenie držania tela a svalového tonusu, zníženie hladiny cholesterolu a mnoho iných.  

adidas von

Ešte ste nebehali s palicami? Vyskúšajte nordic running!

Máli sa vám nordic walking? Máte radi beh, ale máte potrebu ho nejakým spôsobom oživiť? Je beh vašou vášňou, ale príliš zaťažuje vaše kĺby? Potom vás pozitívnou energiou nabije nordic running, ktorý je kombináciou klasického behu, behu na lyžiach a nordic walkingu. Navyše je severský beh v porovnaní s klasickým behom šetrnejší ku kĺbom. Na čo si treba dať pozor? Ak chce človek čerpať maximum benefitov z nordic runningu, je potrebné osvojiť si správnu techniku.

TRX alebo fitcentrum pod holým nebom

Posilňovanie pod holým nebom? So závesným systémom TRX je to realita. Špeciálne závesné pásy sa používajú pri silovom, ale aj kardio tréningu. Táto fitness pomôcka je spratná a prenosná, preto sa dá použiť v rozličných podmienkach. Napríklad v prírode upevnená o strom, na ihrisku ukotvená o futbalovú bránu, či konštrukciu detskej hojdačky.

TRX umožňuje vykonávanie širokej škály funkčných cvikov, pričom sa využíva váha vlastného tela. Sústreďuje hlavne na posilnenie svalov jadra, teda brucha, zadku, panvy a hrudníka. Mimochodom, systém využívajú pri výcviku aj americké špeciálne jednotky.

Ktorý z uvedených športov uprednostníte v najbližších dňoch?

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nezatvárajte sa vo fitku. Prinášame 5 športov, ktoré môžete cvičiť vonku aj v jeseni

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3234
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.