Briti pri cvičení metafit zhadzujú kilá. Ako to bude u nás?

Metafit je kombináciou vysoko intenzívneho intervalového tréningu a cvičení s vlastnou váhou. Prví inštruktori tohto cvičenia budú  u nás vyškolení už v máji.

Briti pri cvičení metafit zhadzujú kilá. Ako to bude u nás?
29. APR 2015

Prvý inštruktorský kurz skupinového cvičenia metafit sa na Slovensku uskutoční už v máji v Stupave. Získať oprávnenie môžu všetci, ktorí majú základnú trénerskú kvalifikáciu a chcú svojim klientom ponúknuť niečo nové. Inštruktori potom každý mesiac získajú 30-minútový tréning s inštrukciami, ktoré im uľahčia lekcie s klientmi.

Metafit pochádza z Veľkej Británie a patrí k obľúbeným a rozšíreným fitnes programom. Ide o kombináciu vysoko intenzívneho intervalového tréningu a cvikov s vlastnou váhou. Trvá približne 30 minút. „Metafit spája tradičné cvičenia s vlastnou váhou a najnovšími HIIT tréningovými technikami za účelom zrýchlenia metabolizmu,“ vysvetľujú Juraj Antal a Majka Peťková, ktorí chystajú školenie na Slovensku. Čo je cieľom metafitu? Program slúži na zrýchlenie metabolizmu a spaľovanie tukov. V praxi to funguje tak, že organizmus spaľuje ešte aj niekoľko hodín po ukončení cvičenia. To ocenia všetci, ktorí chcú schudnúť.

Metafit teda pomaly prekračuje aj hranice iných štátov. Slovensko bude v poradí šiestou krajinou, v ktorej budú vyškolení noví inštruktori. „Metafit tréning sa môže vyučovať vo väčších aj menších skupinách, ale aj ako osobný tréning. Naša obchodná značka je uznávaná ako originálny HIIT tréning. Máme už viac  ako 5 000 inštruktorov vo Veľkej Británii a ďalších krajinách,“ prezrádzajú Juraj a Mária. Keďže sa cvičí s vlastnou váhou, žiadne pomôcky k cvičeniu nepotrebujete. Každý z cvikov má ľahšiu aj ťažšiu verziu, aby bol program dostupný naozaj pre všetkých, teda pre začiatočníkov i pokročilých.

V čom je metafit jedinečný?

Možno vám metafit pripomína niektoré zo skupinových programov, ktoré vychádzajú z koncepcie HIIT. V čom je iný? Niektoré fitnes programy sa dajú zakúpiť na DVD a cvičiť aj doma. Pri metafite to neplatí. „Potrpíme si na to, aby ľudia cvičili správne, preto je možné metafit cvičiť iba pod dohľadom trénera alebo inštruktora,“ vysvetľuje Juraj. Rozdiel je i v tom, že inštruktorom metafitu sa môže stať len tréner, ktorý má určitú kvalifikáciu, čo pri väčšine cvičení neplatí. Metafit je zostavený tak, aby nezvyšoval hladinu stresového hormónu kortizolu, aj keď sa cvičí na maximum. „Ďalšou dôležitou vecou je, že pri metafite sa precvičujú len veľké svalové skupiny a cviky sú funkčné,“ dopĺňa Juraj.

Zdroj video: www.yotube.com, Zdroj foto: adidas

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Briti pri cvičení metafit zhadzujú kilá. Ako to bude u nás?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.