Ako posilniť silu vášho jadra?

adidas

Ak chcete vo vašich výkonoch v posilňovni napredovať a máte snahu prekonávať samých seba, musíte si vybudovať pevné základy. Ste natoľko silní, ako sú silné svaly vášho jadra.

Ako posilniť silu vášho jadra?
5. JUN 2014

Stalo sa vám, že ste chceli zdvihnúť činku, ktorá nebola príliš ťažká, ale v rukách ste ju nedokázali udržať? Alebo ste chceli urobiť zhyb, či udržať sa na kruhoch a telo sa vám roztriaslo? O stojke na rukách len snívate? Je načase, aby ste začali s posilňovaním telesného jadra. Tu sú tri cviky, ktoré vám dopomôžu posilniť vaše jadro:

Wall Ball

Cvičenie, na ktoré potrebujete väčšiu loptu, ktorá má hmotnosť min. 5 kg a viac. Postavte sa pred stenu. Predpažte ruky, a keď sa vaše končeky prstov dotýkajú steny, máte správny odstup od steny. Uchopte loptu do rúk a rozkročte nohy v šírke vašich ramien. Cvik začínate v drepe. Ako z drepu vstávate, vyhadzujete loptu o stenu najvyššie, ako viete. Následne ju chytíte do rúk a opäť sa posadíte do drepu. Tento cvik dokonale posilňuje vaše brušné a sedacie svalstvo.

Ball Plank

Cvik, ktorý vám posilní brušné svalstvo a zároveň chrbát. Potrebujete k nemu fitloptu, o ktorú sa opriete rukami v lakťoch. Nohy rozkročte v šírke vašich ramien. Panva musí byť podsadená, aby ste neboli prehnutí v krížoch. V tomto postoji skúste vydržať aspoň 30 sekúnd. Po 30 sekundách si dajte oddych na jednu minútu a cvik zopakujte päťkrát za sebou.

Otočka vo vode

Plávanie je ideálne na posilnenie vášho jadra. Tým, že voda nadnáša, vaše telo dokáže viac zabrať a zapojiť všetky potrebné svaly na tele. Jadro si spevníte hlavne pri otočkách vo vode. Ak ste otočku nikdy nerobili, už pri prvom pokuse zistíte, že zvládnuť ju len tak na mieste, nie je jednoduché. Potrebujete k tomu zapojiť hlavne brušné svaly. Čím viac otočiek urobíte, tým lepšie a pevnejšie svalstvo si vybudujete.  

Zdroj foto: adidas, zdroj video: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako posilniť silu vášho jadra?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.