Aj vďaka oblečeniu sa môžete cítiť na tréningu sexi a pohodlne

Mirka

Tréning nie je o tom, aby sme vyzerali ako model či modelka, ktorí predvádzajú najnovšie módne „vychytávky“ zo svetových prehliadkových mól. Chodiť cvičiť do posilňovne vo vyťahaných teplákoch a vypranom tričku? To tiež nie je najlepší nápad. Riešenie je niekde uprostred.

Aj vďaka oblečeniu sa môžete cítiť na tréningu sexi a pohodlne
27. OKT 2013

Primerané športové oblečenie má svoj význam. Okrem funkčných vlastnosti poskytuje komfort a pomáha v tom, aby sme sa cítili príťažlivejšie. Niekedy rozhodujú maličkosti. Na čo myslieť pri výbere oblečenia do fitcentra alebo telocvične?

Komfort verzus príťažlivosť

Padajúce tepláky, ktoré treba stále „naprávať“. Nepohodlná obuv, ktorá tlačí. Príliš krátke alebo obtiahnuté tričko, ktoré odhaľuje nie príliš dokonalé brušné svalstvo a neustála potreba zakrývať to. Maličkosti, ktoré vedia poriadne znepríjemniť tréning. Preto je dobré pripraviť si športové oblečenie vopred. Vybrať si to, v čom sa človek cíti pohodlne, ale aj vyzerá príťažlivo (alebo aspoň neutrálne).

Kvalita je základ

Platí to aj pri športovom oblečení a obuvi. Je lepšie mať v šatníku menej kúskov kvalitného odevu ako hŕbu kvázi športového oblečenia, ktoré doslúži po niekoľkých použitiach. Tak isto netreba podceniť výber športových topánok, pretože tu už ide nielen o pohodlie, ale aj o zdravie a bezpečnosť.

Odev prispôsobte preferovanému cvičeniu

Ak je vašou srdcovou záležitosťou beh a vy beháte počas celého roka vonku, je obzvlášť dôležité investovať do kvalitných bežeckých topánok a funkčného oblečenia (odvádza vlhkosť, udrží vás v suchu a teple a pod.), ktoré vás ochránia pred nepriazňou počasia. Naopak, ak sa venujete joge alebo pilatesu, postačia vám vkusné bavlnené tričko či tielko a legíny, ktoré vám umožnia pohodlne vykonávať aj náročnejšie jogové asány.

Nepodceňujte význam ponožiek

Otlaky. Pľuzgiere a v horšom prípade aj nepríjemné plesňové ochorenia. Liečenie nie je rozhodne žiadna zábava, preto je najlepšie im predchádzať. Dôležité je nosiť kvalitné športové ponožky. A jedny náhradné v športovom vaku sú samozrejmosťou!

Bez športovej podprsenky to nejde!

Športová podprsenka je dôležitou súčasťou športového oblečenia z praktického i zdravotného hľadiska. Iróniou je, že sa pravidelne venujeme posilneniu prsného svalstva, ale zároveň „pracujeme“ na jeho deformácii tým, že športovú podprsenku nenosíme, prípadne nosíme nevyhovujúcu.

Základné pravidlá pre výber športovej podprsenky znejú nasledovne: volíme ju podľa druhu vykonávanej športovej aktivity a potom treba, samozrejme, vybrať vhodnú veľkosť. Komfort je dôležitý, preto nesmie tento kus odevu nikde sťahovať, ani naopak, byť voľný a košíčky by mali vyhovovať veľkosti poprsia!

Trendy a praktické doplnky

Voľba praktických a zároveň trendových doplnkov závisí od druhu vykonávaného pohybu. Šiltovky sa hodia skôr na outdoorové športy, čelenky na väčšinu skupinových cvičení v interiéri. Trendy „potítka“ ocenia skoro všetci športovo aktívni ľudia. Pri cvičení vonku na slnku netreba zabúdať na slnečné okuliare s UV filtrom.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aj vďaka oblečeniu sa môžete cítiť na tréningu sexi a pohodlne

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.