6 dôvodov, prečo cvičiť ráno

adidas

I keď zo zásady je človek tvor lenivý, práve ranné cvičenie je pre neho to najzdravšie. Skúste si privstať. Odmenou vám bude pocit sviežosti počas celého dňa.

6 dôvodov prečo cvičiť ráno
14. AUG 2013

  Argumenty, ktoré vás nakopnú

  1. Začiatkom dňa je vaša hlava čistá, kým počas dňa sa na vás nabalia pracovné a rodinné povinnosti. Bývate tak psychicky a fyzicky viac vyčerpané a občas sa vám stane, že únava vás natoľko premôže, že si večer na cvičenie nenájdete čas a chuť.

  2. Ak svoje telo už ráno naštartujete na aktívny režim, budete týmto tempom fungovať počas celého dňa. Vďaka množstvu endorfínov, ktoré sa vám telesnou aktivitou vyplavia do organizmu, budete aj pozitívne naladené, čo ocení aj vaše okolie.

  3. Je dokázané, že ľudia, ktorí pravidelne cvičia v ranných hodinách, lepšie zaspávajú a majú kvalitnejší spánok.

  4. Ranným cvičením si naštartujete metabolizmus a udržíte ho v lepšom chode počas celého dňa. Telo bude spaľovať viac kalórii.

  5. Zlepšíte si disciplínu, pretože po pravde, niekedy to dá zabrať, privstať si ráno a premôcť sa. Ak sa však dokážete prekonať, zlepší to kvalitu vášho života.

  6. V letných mesiacoch vás energiou dobíjajú aj ranné slnečné lúče, takže cvičiť môžete aj na čerstvom vzuchu, čo ocení najmä organizmus pracujúcich ľudí v tmavších priestoroch, kanceláriách.

  Odporúčame prečítať: Obrovská dilema: Čo jesť pred tréningom?

   

  Otázne zostáva, kedy raňajkovať – pred, alebo po cvičení? Belgická štúdia, ktorá sa zaoberala práve ranným cvičením, preukázala, že tí ktorí jedli pred cvičením pribrali na váhe, tí čo až po cvičení, nenabrali takmer žiadnu váhu. Taktiež spálili množstvo tuku efektívnejšie.

  Samozrejme aj prísun jedla musí byť upravený, ak sa už rozhodneme cvičiť skoro ráno. Skutočnosť je taká, že naše telo spaľuje dva druhy palív – tuk a glukózu. Kedykoľvek budeme cvičiť dlhšie ako niekoľko minút, vždy sa spaľujú glukózy i samotný tuk. Keď spíme, telo spaľuje prevažne glukózu a získavame relatívne viac tuku. Preto cvičenie hneď ráno odporúča mnoho športovcov, športových trénerov a výživových poradcov. Skúste si už zajtra nastaviť budík o pár minút skôr a prekonať sa. Robíte to pre seba a svoje zdravie.


  DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

  Diskusia k článku - 6 dôvodov, prečo cvičiť ráno

  Nový príspevok

  Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

   
  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 2630
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.