4 energetické cvičenia pre vaše zdravie

Mirka

Mnohí veria, že všetky psychické i fyzické problémy sú spôsobené poruchami toku energie. Táto energia prúdi cez energetické centrá v ľudskom tele. Ak sú tieto čakry v harmónii, organizmus funguje tak, ako má. V prípade, že v niektorom centre energia chýba, alebo, naopak, prevyšuje, vznikajú najrozličnejšie zdravotné problémy.

4 energetické cvičenia pre vaše zdravie
3. MAR 2014

Čo je úlohou energetických cvičení? Jedným z hlavných a najdôležitejších cieľov je nastoliť opätovnú rovnováhu medzi energetickými centrami v ľudskom organizme. Neviete, ktoré cvičenia si vybrať? Tu sú štyri z nich.

Čchi-kung

Prvým energetickým cvičením, ktorého úlohou je podporiť prúdenie energie v čakrách, ale aj zabezpečiť jej efektívnejšie využívanie, je čchi-kung. Toto čínske cvičenie je staré niekoľko tisícok rokov a tvorí sa pri ňom životná energia, ktorá je nazývaná čchi. Čo sa stane, keď je táto energia v ľudskom tele narušená? Dochádza ku zdravotným problémom fyzického a psychického charakteru, ako napríklad k bolestiam chrbta, tráviacim problémom, úzkosti, migrénam atď. Prostredníctvom tohto energetického cvičenia môže teda človek nielen podporiť svoje zdravie, ale naučiť sa aj lepšie zvládať stresové situácie.

Tai-či

Tai-či patrí do kategórie starých čínskych cvičení, ktoré sa postupne vyvíjalo a vylepšovalo až do súčasnej podoby. Aktuálne má mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Blahodarne pôsobí nielen na psychické rozpoloženie, ale pomáha napríklad aj pri problémoch s pohybovým aparátom (posilňuje celé telo). Tai-či je pomalé cvičenie, ktoré je vhodné naozaj pre všetkých: ľudí s nadváhou, psychickými problémami i pre seniorov.

Joga

Joga, podobne ako predchádzajúce dve cvičenia, pokladá za dôležité dosiahnutie harmónie medzi telom a dušou. Pre mnohých nie je toto body and mind cvičenie len pohybovou aktivitou, ale životným štýlom. Pomáha im lepšie zvládať životné okolnosti a posilňovať zdravie. Hovorí sa, že joga je pre každého. Je to naozaj tak, pretože pestrá paleta štýlov jogy umožňuje každému vybrať si to, čo mu skutočne vyhovuje.

5 Tibeťanov

5 Tibeťanov je nenáročné jogové cvičenie, ktoré zvládne naozaj každý. Ak chce z neho človek čerpať maximum benefitov, je potrebné venovať sa mu aspoň 10 minút denne. Mnohým sa osvedčilo, keď cvičili 5 Tibeťanov ráno po prebudení ako rozcvičku. Skvelé je aj to, že ho ocenia mladí i starší, bez ohľadu na vek či aktuálnu fyzickú kondíciu. Zharmonizovanie prúdenia energie prostredníctvom 5 Tibeťanov dodá organizmu energiu, lepšiu koncentráciu, ale aj pomôže získať krajšie telo či spomaliť starnutie.

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (Praisaeng)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 4 energetické cvičenia pre vaše zdravie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.