Zapoj sa s nami do NOVOROČNEJ DETOX VÝZVY!

3 tipy, ako spáliť viac kalórií pri behu

Mirka

Beh je efektívnou formou cvičenia na spaľovanie tuku i kalórií. Po určitom čase sa však môže stať, že telo si na beh zvykne. Ako ho „nakopnúť“ a spáliť čo najviac kalórií? 

3 tipy, ako spáliť viac kalórií pri behu
3. NOV 2017

Začali ste behať a upravili stravovanie? Potom ste sa zrejme tešili z ubudnutých kilogramov. Je však prirodzené, že po určitom čase si organizmus na tréningový plán zvykne, a ručička váhy zostane stáť namieste. Našťastie, existuje viacero spôsobov, ako si s tým poradiť. Poznáte ich?

1. Intervalový tréning

Intervalový tréning je určený hlavne na budovanie vytrvalosti, no skvelo sa hodí aj na opätovné naštartovanie chudnutia pri behu a je tiež skvelým oživením bežeckého tréningu. Je založený na pravidelnom striedaní intenzívnych a menej intenzívnych fáz. V porovnaní napríklad s dlhým behom v miernom tempe má tú výhodu, že spaľovanie energie prebieha ešte niekoľko hodín po ukončení tréningu. Navyše intervalový tréning môžete absolvovať vtedy, keď nemáte dostatok času. 

Vhodné je teda zaradiť intervalový tréning do bežeckého tréningu. Začnite napríklad 2-3 intervalmi a postupne pridávajte. To znamená, že budete striedať napríklad 15 sekúnd šprintu so 60 sekundami chôdze za sebou (pokročilí 30 sekúnd šprintu a 60 sekúnd chôdze).

Odporúčame prečítať: HIIT – efektívny tréning pre každého

2. Beh do kopca

Ak zaradíte aspoň 1-2 razy do týždňa do tréningu beh do kopca, môžete sa tešiť na podstatne viac spálených kalórií ako pri behu po rovine. Okrem toho je pri behu do kopca zapojených viac svalov a lepšie formuje svaly zadku a nôh. V začiatkoch vám postačí absolvovať beh do kopca v miernom tempe. Už to vám zaručí oveľa viac spálených kalórií. Neskôr, keď si telo na túto záťaž privykne, môžete prejsť na intervalový spôsob behu do kopca.

3. Venujte sa silovému tréningu

Na chudnutie sú najvhodnejšie kardio aktivity, kde patrí aj beh. Lenže pri posilňovaní dochádza k formovaniu svalov a naberaniu svalovej hmoty. Platí, že čím viac svalov človek má, tým rýchlejšie funguje metabolizmus a spáli viac kalórií a tuku. Preto je vhodné dopriať si minimálne 1-2 razy do týždňa silový tréning. Nie je nutné, aby ste cvičili s činkami, postačí aj posilňovanie s váhou vlastného tela.

Odporúčame prečítať: Populárny funkčný tréning. Ako to s ním vlastne je?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 tipy, ako spáliť viac kalórií pri behu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3084
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.