Tisíce rokov staré cvičenie je veľmi populárne medzi mladšími i staršími. A početné benefity môžu z jogy čerpať aj všetci pracujúci. Napríklad pomáha lepšie sa sústrediť a zvládať stresové situácie. Kto nevyskúša, môže byť k týmto tvrdeniam mierne skeptický. Pravda je však taká, že to funguje! Napokon, potvrdili to aj viaceré vedecké výskumy.
Ranná rozcvička pomáha rozhýbať telo a stuhnuté svaly. A nielen to! Tých niekoľko minút, venovaných jednoduchému cvičeniu, spôsobí to, že človek pocíti prílev energie a mozog sa pripraví na úlohy, ktoré musí počas dňa zvládať.
Keď príde na formovanie hornej časti latissimov, väčšina žien sa spolieha na sťahovanie kladky. A to aj napriek tomu, že nekorunovaným kráľom všetkých cvikov pre spomenutú oblasť, sú zhyby na hrazde. Aké jednoduché : chytiť hrazdu na šírku ramien a pritiahnuť sa bradou na jej úroveň.
Ďalším zo série skupinových cvičení, ktoré vám chceme predstaviť a aj vrelo odporúčať, je piloxing. Netradične nazvaný šport „vymyslela“ Švédka Viveca Jensen, keď skombinovala svoje tri obľúbené športové disciplíny – pôsobila totiž ako profesionálna tanečníčka aj ako inštruktorka pilatesu a na amatérskej úrovni sa venovala boxu.
Ospravedlnenky na hodinách telesnej výchovy. Dlhé hodiny strávené pri počítači. Stretnutia s kamarátmi v kaviarňach, parkoch, obchodných centrách či rýchlych občerstveniach. Pozeranie televízie. Zvyčajne sa nájde čas na všetko, čo je pre tínedžera dôležité. Len na šport nie.
Pojem „joga“ pochádza z Indie, kde joga aj vznikla. Znamená zjednotenie mysle, tela a ducha. Ak sa rozhodnete ísť prvýkrat na jogu, možno vás pomalé pohyby a hudba budú len znervózňovať. Málo kto si ju po prvom cvičení obľúbi natoľko, že sa stane súčasťou jeho života. Ak zostanete vytrvalí a prekonáte prvotné obavy, vďaka joge môžete neskôr získať silu, ktorá sa nedá vybudovať žiadným silovým tréningom.
Beh má pozitívne účinky na náš organizmus. Ale ak ste mu neprišli na chuť, alebo sa mu nemôžete venovať zo zdravotných dôvodov, skúste chôdzu. Tá je nielen najprirodzenejším pohybom ľudského tela, ale zároveň vedie k zlepšeniu funkčnej zdatnosti srdcovo-cievneho systému.
Snažíte sa vyzerať dokonale v práci, v kaviarni a vôbec všade, kam sa pohnete? Je to v poriadku, pokiaľ rovnako dbáte aj o rozvoj ostatných stránok svojej osobnosti. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, že aj držanie tela veľa vypovedá o tom, akým ste človekom a ako vás ľudia vnímajú?