Romana: S tréningom vám pomôžem, stačí ak začnete poctivo behať

Jana Šimkovičová

Romane bol beh nariadený ako doplnokový šport, keď sa venovala vrcholovo športovému aerobiku. Úlohou behu bolo pomôcť jej pri vylepšení kondície. Až ju beh začal baviť a začala trénovať stále častejšie. Chytilo ju to natoľko, že sa postupne začala zúčastňovať na rôznych bežeckých akciách a sama začala súťažiť. 

Romana: S tréningom vám pomôžem, stačí ak začnete poctivo behať
5. JUN 2014

Po pol roku skúseností sa Romana prihlásila na svoj prvý polmaratón. Jej súťažný čas bol 1 hodina a 28 minút. „Samotný maratón som odbehla za 3 hodiny a 3 minúty. To je môj čas, o ktorom si veľa ľudí myslelo, že na to ešte nemám po roku a pol behania. Neviem, možno to mám v génoch,“ prezrádza Romana.

Prijať výzvu mentorky bolo pre Romanu samozrejmosťou. Rozhodla sa študovať Vysokú školu telovýchovy a športu v Bratislave, pretože chce trénovať ľudí. Baví ju práca s ľuďmi, motivovať a viesť takých, ktorí majú skutočný záujem na sebe pracovať.

adidas romana ii

Romana má skúsenejšiu zverenkyňu, keďže Tereza už má reálne skúsenosti s behom. Pomôcť jej chce najmä s tempom. „Urobím jej vodiča, nadstavíme tempo a uvidíme, ako jej to pôjde. Keď pôjdeme „osmičkový“ úsek, zistím, kde jej to robí problémy a potom budeme musieť robiť intervaly kvôli zrýchleniu. Určite jej budem vedieť pomôcť aj čo sa týka strečingu, stravy a regenerácie. Nemám problém s hocičím.“

Neprehliadnite: Zlepšujte sa so mnou! Bude to skvelý pocit, keď dorazíme spolu do cieľa

 

Na záverečnom behu chce bežať po boku Terezi. Chce tam byť pre ňu hlavne ako psychická opora. Rozhodne nepodceňuje stres a psychiku pred pretekom: „Človek môže mať aj dobre natrénované, ale psychika človeka niekedy zradí. Odporúčam preto aj mentálne tréningy a vizualizácie. Človek leží, predstavuje si to, upokojuje sa deň pred daným pretekom. Deň pred pretekom si dáva ľahký tréning, dva dni pred pretekom sa nič nerobí, iba nejaké rozcvičenie, strečing, „ dodáva Romana.

Neprehliadnite: Terezin bežecký plán 9 km: Týždeň č.1

 

adidas romana iii

Romana tiež zdôraznila, že celý tréning musí mať svoju štruktúru a plán, aby bolo možné sledovať progres. Nejde to zo dňa na deň. Preto by každému odporučila, trpezlivosť a nevymeškávať tréningy.

Sledujte pravidelné blogy a tréningy Romany a Terezy a behajte spolu s nimi. Spolu sa nám behá lepšie :) Ak máte otázky, podnety alebo sa chcete podeliť o vaše skúsenosti, napíšte nám na redakcia@cvicte.sk

Späť na zoznam adidas >>


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Romana: S tréningom vám pomôžem, stačí ak začnete poctivo behať

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.