TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

Pre akčné dievčatá: V kurze je pevné a nie vychudnuté telo

Mladé baby sa často ženú za „dokonalosťou“ tiel vychudnutých modeliek. Lenže krása sa ukrýva v zdravom a vyšportovanom tele. Prečo sa oplatí cvičiť? 

Pre akčné dievčatá: V kurze je pevné a nie vychudnuté telo
21. NOV 2016

Tínedžerky sú často skalopevne presvedčené, že krásu, sebavedomie a úspech u opačného pohlavia im prinesie extrémna štíhlosť. Experimentujú s nebezpečnými diétami, ktoré nejeden raz vedú k jojo efektu alebo poruchám príjmu potravy. Z tohto bludného kruhu sa dostáva len veľmi ťažko.

Ako mať v mladosti sexi krivky, cítiť sa príťažlivo, byť zdravá a plná optimizmu? Aj ty si kladieš túto otázku? Zabudni na diéty, prestaň hľadať výhovorky a pohni zadkom! Pravidelne hýbať sa oplatí a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Získaš postavu svojich snov

Pravidelné cvičenie je prevenciou nadváhy a obezity. Keďže v škole väčšinou sedíš, pohybom môžeš spáliť prebytočné kalórie a mať postavu, s ktorou budeš spokojná. Pohybom rozhýbeš metabolizmus a získaš svalovú hmotu. Vďaka získaným svalom spáliš viac tuku. To sa oplatí. Na cvičenie nepotrebuješ veľa času. Ráno pred školou si môžeš zabehať alebo si nájdi skupinové cvičenie, ktorému sa budeš venovať v podvečerných hodinách.

adidas baby

Budeš mať pevné telo

Určite poznáš vo svojom okolí dievča, ktoré je síce štíhle, ale „roztrasené“. Chceš vyzerať takto? Určite nie. Ak sa budeš venovať cvičeniu, budeš mať pevné a sexi krivky. Vďaka cvikom si vyformuješ aj problematické partie tela ako zadok, brucho či stehná.

adidas baby

Vyhneš sa bolesti chrbta a hlavy

Keďže veľkú časť dňa tráviš v škole a popoludní sa učíš, je možné, že v dôsledku oslabených svalov trpíš svalovou nerovnováhou. Tá sa prejavuje bolesťami chrbta a hlavy. Svalovú dysbalanciu a nepríjemnú bolesť ti pomôže odstrániť jedine vhodne zvolený pohyb.

adidas baby

Lepšie sa sústredíš

Je dokázané, že pravidelný pohyb podporuje sústredenie. To znamená, že ak si pôjdeš zacvičiť, bude sa ti lepšie učiť a ušetríš čas, ktorý môžeš potom venovať tomu, čo ťa baví.

adidas baby

Budeš mať lepšiu náladu

Pri cvičení sa uvoľňujú hormóny šťastia, ktoré vyvolávajú dobrú náladu a tiež zmierňujú bolesť. Máš za sebou ťažký deň? Vytočil ťa učiteľ či frajer? Obleč si športové oblečenie, obuj tenisky a dostaň zo seba negatívnu energiu.

adidas baby

Stretneš zaujímavých ľudí

Závisí od teba, kam sa vyberieš cvičiť. Zaujímavých ľudí vo svojom veku môžeš stretnúť vo fitcentre, na skupinovom cvičení, pri behu v parku alebo korčuľovaní okolo priehrady. Stačí nahodiť úsmev a tvoj život bude bohatší o nových kamarátov. Pohybom si získaš aj sympatie opačného pohlavia. „Mám rád baby, ktoré pravidelne cvičia a sú v pohode. Neriešia, či na obed zjedli o jedno zrnko viac ako ich kamošky,“ hovorí 18-ročný Patrik, ktorý pravidelne behá a cvičí tabatu v skupine.

adidas baby

Šport je zábava

Niekedy je ťažké začať a určitý čas trvá, kým sa z cvičenia stane zvyk. Potom zistíš, že šport je aj úžasná zábava. Skvelé je, že si môžeš vyberať. Zumba, jumping, piloxing, fitbox a mnohé ďalšie skupinové cvičenie sú tu pre teba.

adidas ssport

Chceš začať cvičiť? Ponúkame ti inšpiráciu

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám  vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Priestory na fotenie poskytlo Fitness a wellness centrum v Bratislave - BODY Energy Club. Viac informácii nájdete na www.body.sk.

Odporúčame prečítať: Najefektívnejšie cviky pre ženy na spevnenie celého tela


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pre akčné dievčatá: V kurze je pevné a nie vychudnuté telo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3257
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.