Blog Tereza: Týždeň č.3_Tipy a vychytávky

Teri

A máme tu leto v plnom prúde. Prázdniny, dovolenky, festivaly a oddych. Ale isto veľa z vás beháva aj napriek tomu. Ja teda áno. A keď niektorý deň nemôžem, nahradím si to v iný deň. Odbehám a môžem sa ísť vyblázniť na Pohodu. 

Blog Tereza: Týždeň č.3_Tipy a vychytávky
4. JUL 2014

Čo na seba?

Odkedy behávam, prišla som na to, v čom sa mi behá najlepšie. V teple je dobre behať vo vzdušných veciach, pre lepšie ochladzovanie. Pre ženy su nájlepšie krátke šortky alebo sukienka. Na vrchnú časť športová podrsenka a tielko alebo tričko z funkčného materiálu. Veľmi dobre odvádza pot a chladí. V poslednej dobe som si veľmi obľúbila kompresné podkolienky. Sú skvelé pre lepší výkon, dlhšiu výdrž, rýchlejšiu regeneráciu a neopúchajú vám nohy. Dajú sa kúpiť kdekoľvek a na výber je taká veľá škála farieb a motívov, že je radosť vyberať si :)

A čo je najpodstatnejšie? Jednoznačne - kvalitná obuv. Začínala som v obyčajných teniskách a keď som si prvýkrát obula bežecké tenisky odpadla som. Ten rozdiel spoznáte hneď, ako si ich obujete. Bežecká obuv je tá najpodstatnejšia, takže pri nej netreba šetriť. Nohy vám zato budú naozaj vďačné a hneď sa to odrazí aj na vašom výkone. Aktívnejší bežec by mal mať doma aspoň dva páry bežeckých tenisiek. O moje pohodlie sa starajú adidas bežecké tenisky.

adidas beh teri iv

Chráňme sa

Rada nosím šiltovky. Nelietajú mi vlasy a chránia mi oči pred prudkým slnkom. V lete sú dobré šiltovky alebo šilty z ľahkého materiálu. Ak bežíte dlho, uchránia vás aj pred úpalom.

Slnečné okuliare sú na nezaplatenie. Nielenže chránia pred UV žiarením, ale aj  letiacim hmyzom. Poznáme to, nie? :)  Mucha v oku,  keď sa vám beží najlepšie, nie je práve super pocit.

Nezabudnite na opalovací krém. Už sa mi stalo, že ma to ani nenapadlo a prišla som domov po hodinovom behu celá červená, s opáleným tielkom na tele. Najlepšie je používať vodeodolné opalovacie krémy. Inak ich po pár metroch váš pot odplaví a efekt bude nulový.

Ešte pár doplnkov...

S hudbou alebo bez? Ja osobne rada behám s hudbou. Mám bežecký play list, žiadne pomalé romantické piesne. Nech je to veselé a rytmické. Hneď sa behá lepšie. A keď vám tam náhodou skočí pieseň od Backstreet Boys, ešte sa aj budete počas behu smiať.. As long as you love me ;)

No a posledný doplnok a dosť podstatný je chuť na behanie. Bez nej to nie je moc ono. To radšej oželiem nejakú inú vec.

Tak opäť o týždeň.

Teri

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Tereza: Týždeň č.3_Tipy a vychytávky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.