Blog Tereza: Týždeň č.2_Beh - súčasť môjho dňa

Teri

Druhý týždeň mám za sebou. Ani neviem ako ubehol. Človek chodí do práce, na obedy, na kávičky, 2x do týždňa chodí na angličtinu a ešte chce dodržať plán 4 behy do týždňa. Do toho príde leto a teplo. Určite to poznáte, nie? Vtedy by som bola najradšej pri vode s knihou a ľadovou kávou v ruke. Ale všetko sa dá skĺbiť, keď sa chce. Niekedy s odretými ušami, ale darí sa mi to :)

Blog Tereza: Týždeň č.2_Beh - súčasť môjho dňa
26. JUN 2014

Kedy behať

Každý je v tomto iný. Niekomu vyhovuje beh skoro ráno, niekto si odbehne počas obednej prestávky, iný až po celom dni. Ja behávam po práci alebo vo večerných hodinách. Neviem čím to je, ale skrátka nie som ranné vtáča. Už mnohokrát som si povedala, vstaneš ráno, odbehneš si to a nabiješ sa energiou na celý deň. A nakoniec som zakaždým prestavila ráno budík a spala ďalej. Takže ja si odkrútim celý deň povinností a potom ich vypustím z hlavy večer pri behu. Len ja, beh a dobrá hudba. Potom už len ľahká večera a relax.

Idem alebo nejdem?

Poznáte ten pocit, keď si ráno hovoríte, že večer zabehnem tých 10 km ako nič? Ale už okolo obeda vás začne nahlodávať malý červíček. Čo tak ísť do mesta na zmrzlinu? Preložím to na zajtra? Nebude náhodou pršať? Určite bude :) Veľmi často sa mi to stávalo. Až som si povedala dosť! Veď ja si predsa chcem ísť zabehať, vypustiť všetko z hlavy, vyformovať si postavu a byť plná endorfínov. Tak prečo hľadám výhovorky? A tak som to prestala riešiť. Ak to mám v ten deň v pláne, beriem to ako samozrejmosť. Už ráno sa zbalím do športovej tašky a mám ju v aute. Rovno po práci sa zaveziem do fitka a idem behať. Alebo ma doma čakajú už pripravené veci, tak sa len prezlečiem a idem. Vždy, keď už vybehnem von, sú všetky výhovorky preč a teším sa na ďalší beh. A som hrdá sama na seba, že som sa prekonala.

Druhý týždeň – úseky

Priznám sa, že boli lepšie aj horšie dni. Novinkou pre mňa sú úseky. Doteraz som v mojej bežeckej ,,kariére,, behávala len dlhšie trate. Teda jedno tempo a určitá dĺžka. Behávala som 3, 5, 8, alebo 10 km. Úseky som nebehávala, nevedela som ako ich nastaviť, aké tempo, dĺžky a opakovania. Až teraz som sa dozvedela, aké sú dôležité pre moje zlepšenie rýchlosti. Cítim, že je to pre mňa niečo nové a telo si nato postupne zvyká. Občas si pri nich pošomrem a poviem nech to už je za mnou, ale cítim, že ma to posúva ďalej. Verím, že si ich obľúbim alebo si na ne zvyknem :) Celý plán 4 behov je splnený a som zvedavá čo prinesie ďalší týždeň.

Ako sa behalo vám?

Teri


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Tereza: Týždeň č.2_Beh - súčasť môjho dňa

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.