Bežecká komunita žien narastá. Pozrite si, ako sa pripravujú na beh

Jana Šimkovičová

#mygirls rady behajú spolu. Pri behu sa chceme cítiť príjemne, medzi svojimi a zároveň sa chceme aj baviť. Beh si poriadne užívame. A čo vy? Pridáte sa k nám?

Bežecká komunita žien narastá. Pozrite si, ako sa pripravujú na beh
8. JUN 2014

V jedno slnečné popoludnie sa stretlo pár behuchtivých ľudí, aby začali a motivovali iných. Hlavnými aktérkami sú Lenka a Tereza, ktoré sa rozhodli povýšiť beh na svoju životnú pohybovú aktivitu. Pod vedením hlavného trénera Marcela Matanina z agentúry Be Cool a skúsených mentoriek Simony a Romany budú poctivo trénovať a pripravovať sa na svoj záverečný beh. 

adidas beh mg iii

Ako prvé prebehlo stretnutie s trénerom. Marcel s každou zverenkyňou prešiel ich pohybovú zdatnosť, stanovený cieľ a hlavne skúsenosti s behom. Preto majú obidve dievčatá rôzne tréningové plány. Lenka ho má zostavený na základe toho, že jej športové aj bežecké skúsenosti sú minimálne. Tereza je tak trochu „iné kafé.“ Jej telo pohyb pozdá dôvernejšie, rovnako má za sebou prvé skúseností s behom. Preto v jej prípade bude príprava orientovaná na zlepšenie výkonu a techniky.

Nepriehladnite: Výzva pre všetky aktívne ženy: Spolu sa nám behá lepšie

 

adidas beh mg iv

Po úvodnom rozhovore s trénerom si dievčatá zobrala na starosť šéfredaktorka portálu Cvičte.sk Jana Šimkovičová. S každou z nich spravila krátky rozhovor, aby sme vám o nich vedeli priniesť, čo najviac informácii.

adidas beh mg vi

Keďže budú dievčatá niekoľko mesiacov pod drobnohľadom, o pohodlie na tréningoch sa im postará adidas bežecké oblečenie. Potom čo sa nahodili, čakal ich prvý tréning. Obuli si adidas bežecké tenisky a šlo sa do terénu. So svojimi mentorkami rozoberali základné veci, padli prvé otázky a vysvetlenia a zabehli prvé (kilo)metre. Nezabudlo sa ani na rozcvičku :)

adidas beh mg vii

Čo ich čaká ďalej? Obe zverenkyne dostanú každú nedeľu svoj tréningový plán, podľa ktorého budú pod vedením svojej mentorky trénovať. Simona a Romana, skúsené bežkyne súpre obe zverenkyne „vztyčným dôstojníkom“. Ich úlohou je dievčatá v príprave viesť, radiť a motivovať.

Neprehliadnite:

Lenkin bežecký plán 4 km

Terezin bežecký plán 9 km

 

Ale sú tu aj pre vás. Ak ste sa odhodlali začať behať, pridajte sa k nám. Rady pomôžeme a poradíme. Trénujme spolu! #mygirls sa tešia každej novej posile. Veď spolu sa nám beží lepšie. 

adidas beh mg viii


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Bežecká komunita žien narastá. Pozrite si, ako sa pripravujú na beh

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.