Simona: Bežca to musí baviť a kolektív mu skvele pomáha

Jana Šimkovičová

Simona sa venuje behu približne rok a pol. Začala behávať sama od seba, pozvoľne, až pokiaľ sa nepridala k partii ľudí. V skupine #mygirls sa jej zapáčilo a začalo ju to aj viac baviť.

Simona: Bežca to musí baviť a kolektív mu skvele pomáha
5. JUN 2014

Vďaka #mygirls zvýšila svoju frekvenciu behu na 3 až 4 tréningy do týždňa. Veľmi dôležitý pre ňu je kolektív ľudí. Bežca to musí baviť a kolektív mu k tomu skvele pomáha, preto najradšej beháva v skupinke kamarátov. Ako sama hovorí: „Niekedy je super ísť sám a vyčistiť si hlavu, to je na tom úžasné. Ale určite to človeka baví viac, keď si aj s kamarátmi povie, toto som dosiahol a ľudia sa pochvália navzájom. Mňa to motivuje aj v tomto.

adidas simona i

Stať sa Lenkinou mentorkou bola pre ňu výzva, s ktorou ihneď súhlasila. Rada pomáha ľuďom, najmä ak chcú niečo dosiahnuť. Lenka je pre ňu výzva hlavne v tom, že nikdy nebehala, ani nešportovala.

Neprehliadnite: Lenka: Stojím pred životnou výzvou. Začínam so športom a zvolila som si beh

 

Svoju rolu mentorky vidí Simona hlavne v psychickej podpore a motivácii. Jej začiatky neboli iné, ale vždy jej pri akejkoľvek kríze pomohla osobná podpora ľudí. Preto je pripravená byť v pohotovosti, keby sa Lenka dostala do podobného stavu a nezlepšovala sa. „Som pozitívny človek. Lenku budem povzbudzovať a učiť všetko, čo viem. Budeme spolu pravidelne komunikovať a osobne trénovať tak často, ako to bude možné.“

Neprehliadnite: Lenkin bežecký plán 4 km: Týždeň č.1

 

adidas simona ii

Spoločným cieľom Simony a Lenky je zabehnúť o 3 mesiace 4 kilometre do 24 minút. Ako tento cieľ vidí Simona ako mentorka? „Je to čas, na ktorom budeme musieť riadne popracovať, pretože Lenka bude musieť odbehnúť kilometer za 5 minút, čo je už slušné tempo. Samozrejme, musí aj ona chcieť. To je dosť dôležité,“ myslí si Simona. Hodnotí to aj podľa prípravného stretnutia, na ktorom Lenka zabehla zhruba 1 kilometer za 6 minút a 40 sekúnd.

adidas simona iii

Nezabúdajme, že v jednote je sila. A preto, ak máte chuť, pridajte sa k bežeckému tandemu Lenka a Simona. Sledujte ich prípravu a hlavne behajte :) Ak máte otázky, podnety alebo sa chcete podeliť o vaše skúsenosti, napíšte nám na redakcia@cvicte.sk.

Späť na zoznam adidas >>


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Simona: Bežca to musí baviť a kolektív mu skvele pomáha

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.