Lenka: Stojím pred životnou výzvou. Začínam so športom a zvolila som si beh

Jana Šimkovičová

Nikdy zvlášť sa nevenovala športu, ani konkrétnemu cvičeniu. Od malička sa považuje za športový antitalent. Je z tých, ktorí potrebujú motiváciu od iných, aj preto sa pridala k #mygirls. Ako sama hovorí:“ Som človek, ktorého pochytia „móresy“ iných ľudí okolo mňa.“

Lenka: Stojím pred životnou výzvou. Začínam so športom a zvolila som si beh
6. JUN 2014

Keď sa Lenka dozvedela o komunite #mygirls, hneď sa rozhodla. Kto by ju mohol viac podporiť a motivovať než ďalšie ženy a dievčatá, ktoré tiež behajú? A to spoločne. Veď spolu nám to ide ľahšie.  

Preto sa rozhodla pre životnú zmenu. Chce začať aktívne športovať. Za sebou má pár bežeckých pokusov so svojím spolubývajúcim, pričom svojich prvých 500 metrov si doslova preplakala. Od tréningu očakáva, že nadobudne rutinu, dobrý zvyk a pri behu ostane, aj keď odbehne svoj štvorkilometrový beh. Od svojho rozhodnutia má veľké očakávania, prvýkrát v živote stojí pred poriadnou výzvou.

adidas lenka ii

„Cieľ Lenkinej prípravy je o tri mesiace zabehnúť 4 kilometre za 25 minút. „

Ako sa Lenka cítila pred samotným začatím tréningov? „Trošku sa bojím, iba tak zdravo, ale cítim odhodlanie. Konečne som si povedala, že chcem niečo dosiahnuť,“ prezradila.

Neprehliadnite: Lenkin tréningový plán 4 km

 

Od svojej mentorky Simony očakáva, že ju naučí zvládnuť techniku a všetky nové veci, ktoré s behom súvisia. Spolu si určili konkrétny cieľ, a to zabehnúť 4 kilometre za 25 minút. „Je to reálny cieľ. Určite to zvládne, pokiaľ bude poctivo trénovať,“ hovorí Simona.

Neprehliadnite: Simona: Bežca to musí baviť a kolektív mu skvele pomáha

 

adidas lenka iii

Lenka nás bude o svojej ceste za stanoveným cieľom pravidelne informovať na svojom blogu. Trénovať s Lenkou môžete aj vy! Pridajte sa k #mygirls, spoločne nám to pôjde lepšie :) Vidíme sa aj na spoločných tréningoch, o ktorých vás budeme pravidelne informovať.

adidas lenka iv

Foto: adidas

Späť na zoznam adidas >>


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Lenka: Stojím pred životnou výzvou. Začínam so športom a zvolila som si beh

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.