Janka: Nie je nič jednoduchšie, ako začať behať a pridať sa k #mygirls

Jana Šimkovičová

Život  prináša zmeny, a inak to nie je ani v našom bežeckom projekte, ktorým aktuálne žijú všetky bežkyne, #mygirls. Náš tím opustila Lenka, ktorá trénovala na 4 kilometrový beh. Žiaľ, Lenku od začiatku trápili športové udalosti, ktoré si nepraje žiadna z nás.

 

Janka: Nie je nič jednoduchšie, ako začať behať a pridať sa k #mygirls
12. AUG 2014

Dvakrát vyvrtnutý členok. To uznáte, že dokáže riadne potrápiť. Hlavne, keď je potrebné trénovať. Preto našu Lenku strieda ďalšia členka tímu #mygirls. Stala sa ňou väčne usmievavá Janka.

Janka zasvätila prevažnú časť svojho života folklóru. Dlhé roky sa venovala tancovaniu, ktorým si vycibrila nielen skvelú kondičku, ale aj krásnu postavu.

adidas janka

Behu ani žiadnemu inému športu, či cvičeniu sa Janka nevenovala. Ako sa teda dostala k ženskej bežeckej komunite #mygirls? „Keď som skončila s tancovaním, zrazu mi chýbal pohyb. Chcela som sa hýbať a beh mi prišiel ako jednoduchý, naozaj nenáročný šport. A nebolo nič jednoduchšie, ako pridať sa k #mygirls a trénovať v skupine,“ prezrádza Janka.

Neprehliadnite: Jankin tréningový plán 4 km

 

Keďže Janka už beháva s #mygirls určitý čas, nie je úplný začiatočník a nebojí sa naskočiť do rozbehnutého vlaku. Na otázku, ako sa popasuje s tréningovým plánom hovorí:„ Dá sa to zvládnuť. Priemerne som behávala 5 až 6 kilometrov.  V tréningovom pláne je aj 10, aj 12 kilometrov, ale ja sa „hecnem“.

Úplne nové veci sú pre Janku tréningy ako fartlek, rovinky, tempá, všetko, čím sa trénuje hlavne výkonnosť. Očakáva, že práve v tom jej pomôže mentorka Simona, ale aj spoločné bežecké tréningy s #mygirls. Práve tam je totiž priestor na to, aby bežkyne konzultovali svoje prípadné ťažkosti a pýtali si rady, ako beh zvládnuť lepšie a ľahšie.

Beh sa pre Janku stal aktivitou, ktorá jej poskytuje dostatočný pohyb, ako aj relax. „Celý deň sedím v práci za počítačom. Po práci potrebujem uvoľniť, úplne vypnúť, a to sa mi dokonale darí pri behu,“ konštatuje Janka.

Nepriehliadnite: Terezin bežecký plán 9 km

 

adidas janka ii

Ak sa aj vy chcete pridať k Janke a ostatným #mygirls, sledujte Jankin alebo Terezin tréningový plán a pridajte sa k spoločným tréningom. Tešíme sa na vás.

Ak patríte k začiatočníkom, pridajte sa na tréningy k Janke a Simone. Ich pravidelný tréning bude každý štvrtok o 18.00 na Železnej studničke. Všetky #mygirls sa stretávajú na parkovisku pod mostom.

Pokročilé bežkyne, pre vás máme pozvánku na tréning s Terezou a Romanou. Táto dvojica bude na vás čakať pravidelne každý utorok o 18.00 na Magio pláži na Tyršovom nábreží.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Janka: Nie je nič jednoduchšie, ako začať behať a pridať sa k #mygirls

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.