Blog Tereza: Týždeň č.6_Moje obľúbené bežecké súťaže

Teri

Dnes by som sa s vami chcela podeliť o moje najobľúbenejšie bežecké preteky, ktorých som sa za moju krátku ,,bežeckú,, kariéru zúčastnila. A akosi mi pre niečo utkveli v pamäti. Pre atmosféru, pocit pri behu, dobrý výkon alebo dobrú spoločnosť. 

Blog Tereza: Týždeň č.6_Moje obľúbené bežecké súťaže
7. AUG 2014

Prvýkrát na skutočnom štarte s bežcami

Môj prvý beh, ktorého som sa zúčastnilo bolo 10 km na DM Ženskom behu vo Viedni. Na štarte so mnou stála moja kamarátka a bežecká parťáčka Janka, vďaka ktorej vlastne behám. Veľmi jej za to ďakujem. ;) Ako dnes sa pamätám na ten pocit, keď sa postavíte na štart a čakáte na výstrel. Odvtedy a vlastne stále mávam tu zvláštnu nervozitu. Prirovnala by som to pocitu pár minút pred maturitou alebo pohovorom, na ktorom Vám naozaj záleží. Celý čas sme bežali spolu a v cieli sme dokonca dali rýchly finiš. Zabehla som to pod hodinu a mala som slzy v očiach. Objímala som Janku a bola na seba nesmierne hrdá. Na prvý beh sa nezabúda.

Pražská 10-ka

Tento beh som bežala už 2x a aj tento rok sa naň opäť nesmierne teším. We run Prague sa beží cez centrum starého mesta. Všade hrá hudba a ľudia Vás povzbudzujú. Ste proste v Prahe a toto mesto ja zbožňujem. Mám tam vždy taký zvláštne dobrý pocit. 10 tisíc ľudí v tričkách s nápismi a mottami  od výmyslu sveta. Celý beh čítam ich odkazy a usmievam sa. Minulý rok som si dokonca urobila na 10 km osobák. Čo viac dodať?

Od Tatier k Dunaju

Viete si predstaviť, že bežíte z Jasnej do Bratislavy v kuse? Vo dne v noci? Ano aj to sa dá. Zúčastnila som sa tohoto behu minulé leto s 11-členým teamom skvelých dievčat. Toľko bojovnosti a odhodlania pokope som v živote nezažila. Od začiatku nás sprevádzala smola, ale aj tak sme to dobojovali. Žiadna by nezradila team a nevzdala to. Beh sa beží úsekovo, kde si odovzdávate štafetu. Bežali sme vo dne v noci, do kopcov či z kopca v priemere 10 km každá 3x. Keď som bežala cez jednu dedinu, kričal na mňa jeden pán, že kam utekám? Zakričala som do Bratislavy. Jeho odpoveď znela: Ste vy normálna? J Smiala som sa ešte pár minút potom. Celé sme to zvládli a dobehli 345 km z Jasnej na Mágio pláž niečo cez 30 hodín a pár minút. Zničené, špinavé a šťastné sme plakali v cieli. Nikdy na ten pocit nezabudnem. Taká som na nás hrdá.

Night Run Donovaly

Beh z tohoto víkendu, ktorý mám v najčerstvejšej pamäti. Krásne prostredie, vzduch, bežci ktorých začínam spoznávať stále viac a viac. Mám pocit, že sme už taká malá komunita. Všetci sa zdravia a prajú si úspešný beh. Bežali sme 6,5 km krásnou prírodou, kde nás všade povzbudzovali chatári a turisti. Bol to beh s neopakovateľnou atmosférou a skvelou organizáciou. A nakoniec som sa umiestnila na krásnom 18. mieste s časom 34 min. 09 sek. Je to pre mňa doteraz najlepšie umiestnenie a jednoznačne vďaka #mygirls, mojej mentorke, bežeckému plánu a poctivo odbehaným kilometrom. Presne tu vidím, ako sa mi snaha a výdrž vypláca. Verím, že to takto pôjde ďalej a zúčastním sa ešte veľa bežeckých súťaží.

Pridáte sa? Stačí sa raz postaviť na štart a ste v tom po uši. 

Teri


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Tereza: Týždeň č.6_Moje obľúbené bežecké súťaže

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.