Blog Tereza: Týždeň č.4_Beží to tak rýchlo ...

Teri

Ani som sa nenazdala a mesiac tréningového plánu je za mnou. Ani neviem kedy? Celkom sa mi darí skĺbiť všetky povinnosti aj tréningy. A to som sa stihla vyblázniť aj 4 dni na Pohode. To zase bolo zážitkov :)

Beží to tak rýchlo ...
16. JUL 2014

Behať na tom istom mieste?

Ak behávate častejšie, jednoznačne musíte meniť trasy. Nedá sa behať stále tú istú trasu. Pripadáte si ako škrečok v koliečku. Stále to isté. Poznáte už každé steblo trávy, každý kamienok na ceste, odbočku. Dokonca aj ostatní bežci sú Vám už povedomí a začínate sa nudiť. Preto to treba zmeniť a hneď sa beží lepšie. Myseľ zamestnajú nové myšlienky a postrehy. Je to skvelé oživenie.

Kde behávať?

Sad Janka Kráľa – toto miesto bolo prvé, kde som začínala aktívnejšie trénovať. Mám ho kúsok od domu. Cestou tam som si dala vždy ľahký výklus, na mieste strečing a ide sa behať. Vedeli sme, že keď bežíte okolo, po najvzdialenejších cestičkách má presne 2 km? Veru tak. Ešte aj v lete, keď je veľmi teplo je tam príjemne. Všade ste schovaný pod stromami v tieni. Patrí medzi moje obľúbené trasy.

Cez dva mosty – okruh, ktorý behávam veľmi často. Začnem pod Ufom smerom na most Lafranconi, prebehnem cez most, popri Dunaji cez River Park a späť pod Ufo cez Nový most. Vycháza to skoro presne na 6 km. Cesta je príjemná a stretnete nespočetné množstvo bežcov. Nezľaknite sa keď Vás pozdravia, nemusia Vás poznať. Bežci sa proste zdravia a je to podľa mňa veľmi milé.

Známa 10ka – ďalšou obľúbenou trasou je 10 km cez mosty. Začnite napr. na nábreží Dunaja v Eurovei, smer most Apollo, cez most na Petržalsku stranu, popri Dunaji až na most Lafranconi a cez staré mesto až na miesto kde ste začali. A ste v cieli a za Vami 10 km. S úsmevom si môžete sadnúť na latte vo Vei ;)

Železná studnička – sem som začala chodiť až časom. Akosi som si myslela, že je to veľmi dokopca a bude sa mi ťažko behať. A práve naopak. Síce tam je mierne prevýšenie, dá sa to zvládnuť. Prostredie je neskutočné. Les, jazerá a veľa športujúcich ľudí. Čo viac na nabudenie človek potrebuje? Môžete so sebou zobrať aj psíka a nikomu to nebude vadiť. Na výber je tam nespočetné množstvo cestičiek a trás. Dokonca aj priamo v lese sú lesné cestičky na trénovanie crossového behu.

Trať na úseky – keď trénujete krátke úseky a rýchlosť najlepšie je nájsť si pri dome školské ihrisko. Ak tam nie je voľný prístup, jednoducho prelezte plot. Uvidíte koľko bežcov tam stretnete. Ani som netušila a mám pri dome 3. Trénujem tam 100 a 400 m úseky. Také ihrisko má zväčsa 200 m, takže je nato ako stvorené. Veľmi dobrý bežecký okruh nájdete hneď vedľa OC Retra. 

Keď si nájdem ďalšiu obľúbenú trasu určite Vám dám vedieť. A teším sa čo prinesie ďalší mesiac. Cítim na sebe pokroky, lepšiu výdrž a zrýchlenie. A čo Vy?

Teri


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Tereza: Týždeň č.4_Beží to tak rýchlo ...

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.