Beží to tak rýchlo ...
16. JUL 2014

Blog Tereza: Týždeň č.4_Beží to tak rýchlo ...

Teri

Ani som sa nenazdala a mesiac tréningového plánu je za mnou. Ani neviem kedy? Celkom sa mi darí skĺbiť všetky povinnosti aj tréningy. A to som sa stihla vyblázniť aj 4 dni na Pohode. To zase bolo zážitkov :)

Behať na tom istom mieste?

Ak behávate častejšie, jednoznačne musíte meniť trasy. Nedá sa behať stále tú istú trasu. Pripadáte si ako škrečok v koliečku. Stále to isté. Poznáte už každé steblo trávy, každý kamienok na ceste, odbočku. Dokonca aj ostatní bežci sú Vám už povedomí a začínate sa nudiť. Preto to treba zmeniť a hneď sa beží lepšie. Myseľ zamestnajú nové myšlienky a postrehy. Je to skvelé oživenie.

Kde behávať?

Sad Janka Kráľa – toto miesto bolo prvé, kde som začínala aktívnejšie trénovať. Mám ho kúsok od domu. Cestou tam som si dala vždy ľahký výklus, na mieste strečing a ide sa behať. Vedeli sme, že keď bežíte okolo, po najvzdialenejších cestičkách má presne 2 km? Veru tak. Ešte aj v lete, keď je veľmi teplo je tam príjemne. Všade ste schovaný pod stromami v tieni. Patrí medzi moje obľúbené trasy.

Cez dva mosty – okruh, ktorý behávam veľmi často. Začnem pod Ufom smerom na most Lafranconi, prebehnem cez most, popri Dunaji cez River Park a späť pod Ufo cez Nový most. Vycháza to skoro presne na 6 km. Cesta je príjemná a stretnete nespočetné množstvo bežcov. Nezľaknite sa keď Vás pozdravia, nemusia Vás poznať. Bežci sa proste zdravia a je to podľa mňa veľmi milé.

Známa 10ka – ďalšou obľúbenou trasou je 10 km cez mosty. Začnite napr. na nábreží Dunaja v Eurovei, smer most Apollo, cez most na Petržalsku stranu, popri Dunaji až na most Lafranconi a cez staré mesto až na miesto kde ste začali. A ste v cieli a za Vami 10 km. S úsmevom si môžete sadnúť na latte vo Vei ;)

Železná studnička – sem som začala chodiť až časom. Akosi som si myslela, že je to veľmi dokopca a bude sa mi ťažko behať. A práve naopak. Síce tam je mierne prevýšenie, dá sa to zvládnuť. Prostredie je neskutočné. Les, jazerá a veľa športujúcich ľudí. Čo viac na nabudenie človek potrebuje? Môžete so sebou zobrať aj psíka a nikomu to nebude vadiť. Na výber je tam nespočetné množstvo cestičiek a trás. Dokonca aj priamo v lese sú lesné cestičky na trénovanie crossového behu.

Trať na úseky – keď trénujete krátke úseky a rýchlosť najlepšie je nájsť si pri dome školské ihrisko. Ak tam nie je voľný prístup, jednoducho prelezte plot. Uvidíte koľko bežcov tam stretnete. Ani som netušila a mám pri dome 3. Trénujem tam 100 a 400 m úseky. Také ihrisko má zväčsa 200 m, takže je nato ako stvorené. Veľmi dobrý bežecký okruh nájdete hneď vedľa OC Retra. 

Keď si nájdem ďalšiu obľúbenú trasu určite Vám dám vedieť. A teším sa čo prinesie ďalší mesiac. Cítim na sebe pokroky, lepšiu výdrž a zrýchlenie. A čo Vy?

Teri


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Tereza: Týždeň č.4_Beží to tak rýchlo ...

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.