Blog Tereza: Týždeň č.1_Nová výzva

Tereza

Keby ste mi pred 2 rokmi povedali, že budem rada behávať a chcieť sa stále zlepšovať vysmejem vás. Beh je nuda, myslela som si. A predsa stačilo jedno povzbudzovanie kamarátky na preteku a všetko sa zmenilo. 

Blog Tereza: Týždeň č.1_Kto pvedal, že to bude jednoduché
19. JUN 2014

Tá atmosféra vás dostane. Trvalo pár dní a už som vybehla zo svojho vchodu v športovom, že to teda skúsim. Však čo? Začala som a behám už skoro 2 roky, ale informácie z internetu, skúseností od kamarátov mi boli akosi málo.

Nová výzva

Asi pred mesiacom prišla ponuka. Možnosť zapojiť sa do nového projektu #mygirls, behať pod vedením trénera a mentorky, dostať bežecký plán a čo je pre mňa hlavné, zlepšiť sa. Myslím, že nad odpoveďou som neváhala ani sekundu, pretože pre každého bežca je odborná rada veľmi vzácna. Vedela som, že bežecký plán bude náročný, mentorka Romana tvrdá a v lete vonku neznesiteľné teplo. Ale v prípade, že sa chcete behu skutočne venovať nič pre vás nie je prekážka. Ak máte chuť byť stále lepšia ako ja, medzi nami si vždy vítaná.

Začíname trénovať

Ako som predpokladala prvý týždeň sa so mnou nemaznalo ani počasie, ani bežecký plán. Slnko lákalo skôr k vode ako k behu. Takže, aby som sa prekonala, ideálne je dohodnúť si kamaráta - partáka. Vtedy idú výhovorky bokom. Pred slnkom sme sa schovali na Železnej Studničke až neskoro večer. Aj napriek tomu, že bolo osem hodín večer bolo stále horúco, ale nám to nevadilo. Ľahký strečing a výklus nás prebral a vybehli sme 4 km smerom k lanovke. Verte, že na Železnej Studničke sa iste nudiť nebudete. Začínate behom do kopca, ale odmenou vám je, že na ceste späť frčíte z kopca jedna radosť. 8 kilometrov v tepme 5:40 ubehlo ako nič. Myslím si ale, že sme boli takí rýchli aj kvôli komárom, ktoré čakali na koho zasadnú. Pri behu je však úplne jedno, čo vás ženie dopredu :)

Bežecké rande s mentorkou Romanou

Štvrtok patril prvému tréningu s Romanou. Stretli sme sa na bežeckom okruhu pri Retre. Rozcvička, strečing a 2 km výklus. Potom prišli na rad rovinky, čo znamená 6x100 metrov šprintom. Celkom ma to baví, je to krátke a veľmi rýchlo ste v cieli. J 8x500 metrov už nebola taká pohoda. Pálilo na mňa slnko a mala som pocit, že to ani nedobehám. Avšak Romi nie je mentorkou náhodou. Vedela dobre vyhecovať  a vytiahla zo mňa skutočne všetky sily. Nakoniec som mala predposledných 500 metrov najrýchleších zo všetkých. Romana mi dala totiž rady, ktoré si bez odborníka neuvedomíte – ako predĺžiť krok, ako došľapovať pri behu a pohybovať rukami.

Nie vždy sa darí

Aby ste si nemysleli, nie vždy sa darí behať. Neodsýpajú vám kilometre ako si predstavujete, najradšej by ste sa na všetko vykašľali. Aj na mňa prišiel tento deň. 6 kilometrov o pol deviatej večer po celom dni v práci a v tropickom teple nie je ideálna kombinácia, ale ak sa chce, dá sa to zvládnuť so zaťatými zubami. Sad Janka Kráľa som prebehla tri krát dookola, ťažké nohy ma akosi nechceli opustiť. Bol to boj, tak som pár krát zastala, skúsila strečing a dokončila svoj nie  najlepší bežecký deň. Raz začas takýto vždy príde. 

Prvé zistenie

Za prvý úspešne ukončený bežecký týždeň som prišla na jednu vec. Cez víkend som vybehla ráno z domu. Mesto bolo plné športujúcich ľudí a mne sa išlo fantasticky. Zrejme preto, že na raňajky som si dala iba vodu s citrónom, takže som si neniesla žiadny gram navyše. Myslím, že behanie nalačno budem určite opakovať. Ale ako sa patrí, kde je výdaj musí byť aj príjem, takže raňajky som po behu poctivo dohnala. :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Tereza: Týždeň č.1_Nová výzva

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.