Blog Janka: Týždeň č.2_Tak som to nakoniec dala

Janka

Ani neviem ako a mám za sebou ďalší týždeň s #mygirls. A musím sa priznať, že v živote by som nepovedala, že ma beh bude takto baviť a, že sa budem tešiť na splnenie každého bežeckého cieľa z môjho bežeckého plánu. 

Blog Janka: Týždeň č.1_Tak som nakoniec dala
2. SEP 2014

Utorok na Magio pláži už pre mňa začína byť samozrejmosťou. Deň si jednoducho plánujem tak, že beh s mygirls je jeho neoddeliteľnou súčasťou. To, že sa budem do práce trepať s taškou plnou vecí na beh, len aby som tam bola načas, to už je teda niečo :) Vďaka neustálym aktivitám spojených s behom, nestíham byť unavená. Keď si porovnám, čo som stihla za týždeň "života bez behu" a čo všetko stíham, keď je beh mojou súčasťou, nestačím sa čudovať. Mám pocit, že dni sa mi predĺžili aspoň o 5 hodín a nehnevala by som sa, keby sa to ešte dalo zvýšiť :)

adidas blog janka 1

Za jeden z malých úspechov považujem aj fakt, že sa mi podarilo na naše spoločné bežecké stretnutia dotiahnuť aj zopár známych a najviac ma teší to, že sa im beh s nami páčil a pevne verím, že "dobehnú" opäť.

Aby ste si nemysleli, že je to všetko také jednoduché, minulý týždeň na mňa čakali rovinky a tempá. Hovorím si, čo na tom môže byť ťažké, keď dokážem bežať 8 km v kuse, čo už so mnou môže urobiť 6x100 m či nejaká 300ka. To by ste sa teda čudovali, ako som sa natrápila. V tej chvíli, by som milión krát radšej zabehla aspoň polmaratón, len aby som nemusela behať hore dole v pomerne rýchlom tempe. A pri pomyslení, že ma ešte čaká 2x 200,300 a 400m, som to chcela celé vzdať a ísť domov. Ale vďaka mojej trénerke Simi viem, že nie je dôležité zlepšovať len vytrvalosť, ale aj rýchlosť...S hrdosťou vám oznamujem, že som to zvládla, zabehla som všetko do posledného metra.  Je pravda, že ma trošku hnal aj fakt, že hneď vedľa bežeckej trate, trénoval malých futbalistov môj bývaly učiteľ telesnej, hádam by som sa nevzdala pred telocvikárom zo základky :) Ten príval endorfínov, keď som dobehla domov, bol na nezaplatenie. Ani to latté s čokoládovým topingom ma večer nemrzelo :)

S mentorkou Simonou po tréningu

adidas blog janka 2

A aby tých potešení na tento týždeň nebolo málo, veľkým prekvapkom pre mňa bola správa od kamošky Mišky, ktorú som dlhú dobu nevidela. Po prečítaní môjho blogu ma oslovila s prosbou o rady ohľadom behania. Chcela vedieť čoho sa vyvarovať, keď začína s behom a ako vlastne trénovať a aj keď nebýva v Bratislave, či sa môže pridať k nám #mygirls.  MŇA SA NIEKTO PÝTA AKO MA BEHAŤ! Keby ste mi niečo také povedali ešte pred pár mesiacmi, pekne vás vysmejem :) Ja sama som nevedela, kedy, koľko, ako, kde a s kým :) a teraz mám silu motivovať dievčatá a ženy, aby behali a ono to naozaj funguje.

Pevne  verím, že sa táto úžasná myšlienka rozšíri do všetkých miest nielen po celom Slovensku a už nikdy milé dámy, nebudete váhať, či s behom začať...Tak teda vybehnime do ďalšieho týždňa s úsmevom a možno nám aj to slno nakoniec výjde :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blog Janka: Týždeň č.2_Tak som to nakoniec dala

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.