Ako som našla svoju ďalšiu športovú lásku...
15
JUL
Ako som našla druhú športovú lásku

Je neuveriteľné, ako dokáže správny človek toho druhého „vyhecovať“. Veď koho by nemotivovala predstava „jedného chladeného“ po behu, keď vám to neustále niekto pripomína?

Celý článok
Chystáme sa prvýkrát na maratón. Ako sa správne pripraviť?
Mirka
Chystáte sa prvýkrát na maratón. Ako sa správne pripraviť?
7
MÁJ

Možno vám ešte pred nejakým časom pripadala účasť na maratóne ako nesplniteľný sen a teraz sa na toto športové podujatie aktívne pripravujete. Na čo pri tréningoch netreba zabúdať?

Zaručené tipy, ako si užiť beh aj počas peľovej sezóny
Janka
Zaručené tipy, ako si užiť beh aj počas peľovej sezóny
17
APR

Pripravení zabehnúť kilometre? Môžete sa tešiť na to, že sa pri tréningu "dobijete" jarným slnkom, prevetráte si hlavu, odreagujete sa a vychutnáte vôňu jarnej prírody. Má to však jeden háčik. Vonku vás môže otravovať poletujúci peľ stromov a tráv. Oči plné sĺz, škriabanie hrdla, kýchanie či vodový výtok z nosa dokážu tréning poriadne znepríjemniť.

6 tipov, ako sa motivovať k behu
adidas
Ako sa motivovať k behu
17
SEP

Beh je koordinovaný pohyb využívajúci väčšinu svalov tela. Patrí k pohybovo najjednoduchším aktivitám. Vhodný je pre ľudí rôznej váhovej i vekovej kategórie. Je nenáročný, môžeme ho vykonávať v každom teréne, i keď vo všeobecnosti sa neodporúča betónový povrch. Zaťažuje sa tým chrbtica, keď sa telo zbytočne otriasa.

Správne dýchanie je základom behu
adidas
Správne dýchanie je základom behu
10
SEP

Veľké percento ľudí, ktorí sa snažia športovať, nedýcha správne. Správne dýchanie je však základom úspechu. Pomôže nám behať s menším úsilím. Vstrebávanie kyslíka sa tak zvýši a vzduch sa dostane do spodných partií pľúc. Tým vzniká viac kyslíka pre svaly a lepšia výdrž počas behu.

Bojíte sa nudy pri behu? S našimi tipmi sa nemusíte!
Mirka
Bojíte sa nudy pri behu? S našimi tipmi sa nemusíte!
4
SEP

Niekoľkokrát do týždňa rovnaká trasa, v ten istý čas a v podobnom tempe. Behať týmto spôsobom, to začne postupom času nudiť každého. A nuda vo väčšine prípadov znamená KONIEC fyzickej aktivite. Nedopusťte, aby sa to stalo!

Na svoj prvý polmaratón sa musíte dobre pripraviť
Mirka
Na svoj prvý polmaratón sa musíte dobre pripraviť
31
JUL

Máte cieľ, ktorým je zabehnutie polmaratónu. Motiváciu, ktorá vás núti dokázať sebe i ostatným, že na to máte. Určite. Cieľ a motivácia sú veľmi dôležité. Je tu však ešte niečo, a to je dôsledný tréning. Ak sa dostatočne nepripravíte, polmaratón môže „dosť bolieť“.

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1973
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.