Ženské zážitky, ktoré sa začali fotkou

Jana Šimkovičová

Čo všetko sa môže udiať, keď milujete beh a prijmete výzvu...

Keď beh spája, aj medzinárodná štafeta sa podarí
30. JUL 2017
V ostatných rokoch som pri športovaní taký vlk samotár. Vzhľadom na moje dve ratolesti a prácu si nemôžem dovoliť chodiť na pravidelné tréningy mimo domu. A to som veľký milovník skupinových cvičení, či iných tréningov. Keďže cvičenie je už prirodzenou súčasťou môjho života, naučila som sa cvičiť doma. Tiež behať. Beh je úžasnou športovou aktivitou, ktorú môžete robiť naozaj kdekoľvek, na “x" rôznych spôsobov, aj sami. 
 
Lenže behať v komunite má svoje čaro. Pamätám si na úvodný beh komunity adidas runners. Celý tréning umocňoval fakt, že vzniká niečo nové. Aktívna komunita bežcov, ktorí chcú spoločnosť, deliť sa o zážitky, konzultovať svoje výsledky a pokroky. Po nejakom čase som mala možnosť opäť stráviť krásny deň s adidas Runners Bratislava, akurát s jej ženskou časťou. 
 
Adidas rád prekvapuje aktívnych bežcov. Nedávno si vymysleli fak skvelú aktivitu, ktorú ste mali možnosť vzhliadnuť pod názvom #heretocreate. Cieľom bolo motivovať ženy športovkyne, aby sa ukázali, nakoľko sú kreatívne. Výsledok svojej šikovnosti mohli ukázať práve pod hastagom heretocreate. To ešte netušili, že účasťou si môžu zabezpečiť fantastický deň plný behu, oddychu, zábavy. 
 
heretocreate
Foto: Jana Šimkovičová, zapojenie sa do výzvy #heretocreate
 
Som presne ten typ, ktorý prijal výzvu, zapojil sa a potom prišlo to prekvapenie. Stala som sa jedna z tých, ktoré pozývajú zabehnúť si štafetu Bratislava - Viedeň. Spolu 80 kilometrov, ktoré si podelíme medzi seba. Navyše, každej z nás má robiť spoločnosť rakúska kamoška z adidas runners Viedeň. Tak sa z toho vykľula dokonca medzinárodná akcia. No nešli by ste? :) Čakala ma skvelá babská jazda, čo sa nevidí každý deň. 
 
Ráno sme sa všetky zišli, zoznámili, oťukali, vyprevadili prvú dvojicu a rozmiestnili sa na stanovištia. To moje bolo šieste v poradí a s mojou sparing partnerkou Stephanie sme vyrazili po krátkej rozcvičke. Čakala nás trasa dlhá 8 kilometrov. A tu sa dostávame k tomu, akú výhodu to má, keď nebežíte sám. Už od rána to bol krásny slnečný deň, náš úsek štartoval okolo 11.00 doobeda, kedy už bolo zhruba 35 stupňov. Nebežalo sa mi práve najlepšie, možno aj preto, že celý týždeň som nemala kedy, takže som nebola "rozbehaná”. Keby som bežala takto sama a nešla v rámci komunity, asi by som to vzdala a otočila domov. Lenže vedľa mňa bola Stephanie, s ktorou sme bojovali spoločne, takže som ju v tom nechcela nechať samu. A nešlo len o nás dve. Štafeta je tímová vec. Keď nebežíte sami, ten druhý znamená pre vás motiváciu a tiež vám čas ubehne rýchlejšie. Možno aj preto, že sa máte s kým rozprávať. :) 
 
AR vieden
Foto: adidas
 
Po dobehnutí sme sa osviežili a odišli na nádhernú loď do Viedne, kde má svoju základňu adidas runners Viedeň. Bolo krásne počúvať zážitky každej dvojice. Spoločne sme čakali na tie ďalšie po nás, keďže dokopy bolo 10 dvojíc. Spoločne sme privítali posledné “štafetárky” a šli si oddýchnuť na jogu. To sú tie momenty, keď vás spája niečo spoločné. Tým bol beh. Pre každú z nás možno znamená niečo iné, všetky ho však milujeme rovnako.
 
AR vieden
 
Ozaj, viete čo bolo najväčším prekvapením dňa? Ani sme nevedeli, že sme si vyslúžili krásne nové tenisky ultraboost x. Pre mňa osobne papuče, ktoré dokonale sedia na nohe. Okrem toho, že skvelo vyzerajú, keď ich držíte v rukách sú úplne ľahučké. Na prvý pohľad máte pocit, že sú háčkované. Mňa tento materiál zvaný Primeknit veľmi očaril. Je tak príjemný, že sú to jediné tenisky, kam som ochotná vložiť svoju nohu bez ponožky. :)
 
AR vieden
Foto: adidas
 
Navyše veľmi dobre obopína nohu. Deje sa to aj vďaka tomu, že teniska má špeciálnu fixujúcu kostru, vďaka ktorej sa minimalizuje riziko zranenia, pretože chodidlo je pevne zafixované. Zaujímavá je tiež ultra responzívna medzipodrážka, vďaka ktorej teniska dokáže absorbovať energiu z dopadu a pri odraze ju znova uvolniť. Toto všetko sú najnovšie technológie, s akými sa v adidas vyhrali, aby sa nám lepšie a ľahšie behalo.
 
AR vieden
 
Bežci v adidas runners sa schádzajú aj naďalej, dokonca aj cez prázdniny. Verím, že čoskoro sa budem môcť opäť pridať. Vy to môžete urobiť tiež. :) Nájdete ich na tomto FB linku: https://www.facebook.com/groups/adidasrunnersbratislava/?fref=ts
 
AR vieden
Foto: Jana Šimkovičová
 
Krásne bežecké letné zážitky vám prajem.
 
P.S.: Prijať výzvu sa oplatí. :)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ženské zážitky, ktoré sa začali fotkou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.