Zdravé a krásne prsia – ako sa k nim dopracovať?

adidas

Ak chcete mať krásne a zdravé prsia, musíte sa vedieť o ne postarať. Správne cviky, masáže, krémy a nosenie správnej podprsenky na bežné nosenie a taktiež počas športu vám v tom pomôže.

Zdravé a krásne prsia – ako sa k nim dopracovať?
8. MÁJ 2014

Cviky na spevnenie

Existuje mnoho spôsobov, ako si posilniť prsné svalstvo, napr. cviky s činkami, kliky, krúženie paží, šplhanie... Vhodným športom na posilnenie je aj bicyklovanie, bežkovanie, box či tanec. Asi najideálnejším športom je však plávanie. Ak sa mu budete venovať pravidelne, teda aspoň trikrát týždenne po 60 minút, pocítite spevnenie a napnutie pokožky.

Správna podprsenka

Podprsenka na bežné nosenie, alebo športová podprsenka, by nemala byť príliš tesná a ani voľná. Mnohé z vás ju nosia skôr z nutnosti, ako z radosti. Ak však nájdete takú, ktorá vám padne ako uliata, nepocítite, že ju máte, naopak, napr. pri športe priam oceníte jej výhody. Podprsenka môže byť aj trendovým doplnkom k vášmu športovému outfitu.

Značka adidas pre vás pripravila aplikáciu, ktorá vám krok po kroku pomôže vybrať tú správnu športovú podprsenku. Viac informácií nájdete na: http://www.adidas.com/sk/apps/brafinder/#/start

podprsenka

Pravidelná masáž

Starostlivosť o svoj dekolt by ste nemali podceňovať. Dôležitá je pravidelná hygiena. Prsia je vhodné umývať mydlom a vlažnou vodou. Výborná je masáž v podobe krúživých pohybou sprchou, pričom striedajte prúd studenej a teplej vody. Studená voda pôsobí na pokožku ako jej spevňovač, čím ju udržuje napnutú. Vhodná je aj pravidelná masáž olejom, ktorá prsia prekrvuje a zjemňuje ich pokožku.

Krémy a séra

Pokožka dekoltu obsahuje málo kolagénu, je tenká - dvakrát tenšia ako pokožka tváre. Nedostatok hydratácie sa prejavuje veľmi rýchlo a pribúda vekom, po pôrode a dojčením. Preto by ste jej mali dopriať dostatok hydratácie, či už vyšším príjmom tekutín, ale taktiež vmasírovaním kvalitného séra, alebo krému do pokožky. Nezabúdajte, že pokožku je dôležité zbavovať odumretých buniek a pravidelne čistiť.

podprsenka

Zdroj foto: adidas


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zdravé a krásne prsia – ako sa k nim dopracovať?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.