Zabudnite na zimu s týmito tréningovými tipmi

adidas

Zima predstavuje začarovaný kruh pre všetkých, ktorí chcú začať trénovať. Je tou časťou roka, v ktorej staviate základy pre všetky jarné preteky a podujatia, na ktorých potrebujete mať vypracovanú silu a vytrvalosť. 

Zabudnite na zimu s týmito tréningovými tipmi
10. NOV 2015

Chladné počasie, zľadovatené cesty a tma ešte predtým, ako skončíte – s rozumným plánom však určite nevybočíte z tempa a zastavíte všetky výhovorky!

Stavte na vrstvy

Vrstvy sú v zime ideálne. Niekoľko hrubších vrstiev špeciálneho savého tréningového materiálu, akým vyniká aj Climaheat, vám umožní odľahčiť sa ihneď po rozcvičke. Sústreďte sa aj na viditeľnosť a bezpečnosť. Ak sa venujete behu, potom sú špeciálne bežecké základné vrstvy tou správnou voľbou.

Rýchlo sa zababušte

Po tvrdom intervalovom tréningu alebo po dlhom behu je váš imunitný systém vyčerpaný. Nezabudnite si do posilňovne alebo klubu, v ktorom cvičíte, vziať náhradné oblečenie. Vlhké oblečenie vymeňte ihneď po tréningu a schlaďte sa už v suchom a hrejivom oblečení, aby ste sa vyhli prechladnutiu a infekciám, alebo ešte lepšie – noste oblečenie, ktoré rýchlo schne, ako napríklad modely z kolekcie adidas Climaheat. Na strečing po cvičení zvoľte vnútorné priestory.

Vyberte si oblečenie podľa podmienok

V čase, keď sa zdá, že všetko bojuje proti vám, je ideálne vedieť, že vaša výbava robí všetko preto, aby vám pomohla pri vašom tréningu. Vyberte si produkty, ako tie z kolekcie Climaheat, ktoré uzamknú teplo a vďaka unikátnym technológiám, ako Heat Seal a špeciálnej konštrukcii materiálu, zablokujú prístup chladného vzduchu. Pomôžu aj materiály, ktoré sú odolné voči vode a nepriaznivému počasiu.

Zahrejte sa pomaly

V chladnom počasí trvá dlhšie, kým sa poriadne zahrejete a rozcvičíte. Cievy zostávajú dlhšie zmrštené, svaly sa zdajú stuhnuté a prvých 10-15 minút tréningu sa vám môže aj ťažšie dýchať. Zotrvajte v ľahšej a pomalšej fáze tréningu dlhšie ako zvyčajne a až potom sa vrhnite na rýchlejšie tempo a intervaly. Na rozcvičku, aktívny strečing a zahrievacie cvičenia zvoľte radšej vnútorné priestory.

Nezabudnite na doplnky

Čiapky, rukavice, kompresné podkolienky a hrejivé návleky na ruky pomôžu vášmu telu udržať si správnu teplotu bez zbytočnej záťaže. Ešte lepšie – využívajte oblečenie, ktoré má už doplnky zapracované – ako kolekcia Climaheat. Modely vynikajú vyššími límcami, otvormi na palce a elastickými manžetami, ktoré vás udržia v teple.

Dobrá spoločnosť nadovšetko

Chladné mesiace sú výzvou pre vaše odhodlanie, nezabudnite sa preto obklopovať pozitívnymi ľuďmi a ak je to možné, trénujte s ostatnými. Zúčastnite sa podujatí, ako napríklad 10 km dlhý beh, aby ste nestratili smer a motiváciu.

Tréningy podľa počasia

Ak vonku mrzne, je nereálne očakávať od vášho tela alebo mysle, aby podali krátky, intenzívny a rýchly výkon už v úvodných minútach tréningu. Vyberte si radšej tréningy, v ktorých sa postupne zvyšuje intenzita a rýchlosť. Ak beháte, zvoľte progresívny tréning – 15 minút zľahka, 15 minút vyrovnané tempo a 15 v kontrolovanej záťaži, alebo intervalový beh 6, 5, 4, 3, 2, 1, pričom s každým blokom zvyšujete tempo.

Doplňte si energiu

V chladných podmienkach spaľuje telo viac karbohydátov a menej tukov (Nimmo, 2004), takže si o to viac dajte záležať na dopĺňaní energie počas dlhých tréningov.

Pred pretekom sa zahrejte

Ak sa chystáte na podujatie v chladnom počasí, nezabudnite sa pred štartom zahriať a udržte sa v teple tým správnym oblečením.

Produkty z kolekcie adidas Climaheat nájdete vo vybraných predajniach adidas na Slovensku a na www.adidas.sk/climaheat

adidas climaheat


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zabudnite na zimu s týmito tréningovými tipmi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.