Women Friendly Marathon

adidas

Women Friendly Marathon (WFM) je novou aktivitou v rámci 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru. V preklade skratka WFM znamená maratón priateľský k ženám a to je aj hlavnou ambíciou – vytvárať podmienky a uľahčiť ženám prístup k bežeckým aktivitám.

Women Friendly Marathon
23. AUG 2013

Nemalou ambíciou je aj zvýšenie počtu žien a dievčat na štarte niektorej z disciplín košického maratónu, aby sa aj tento maratón vyrovnal svetovým štandardom.

WFM prebieha pod záštitou spoločnosti Východoslovenská energetika, ktorá je jedným z partnerov Medzinárodného maratónu mieru. Partnerom maratónu je aj športová značka adidas.

Súčasťou projektu sú aj pravidelné bežecké tréningy v lesoparku Anička s názvom „Dievčatá a ženy v pohybe“. Tréningy pod vedením skúsených trénerov ako Pavol Madár či Marcel Nemec i olympioničky Katky Berešovej sa konajú každý štvrtok o 18.tej so zrazom pred Detským areálom a prinášajú účastníčkam okrem iného aj poradenstvo, spracovanie tréningových plánov a v neposlednom rade i motiváciu k zmene životného štýlu. Tréningy sú bezplatné a môže sa ich zúčastniť každá žena bez ohľadu na vek alebo fyzickú kondíciu. Pre všetky účastníčky je zabezpečené stráženie osobných vecí, bezplatne sprístupnené toalety v Detskom areáli a bezplatné stráženie detí zodpovednou osobou tiež v Detskom areáli.

adidas wfm

Pripravené tréningové plány a mapy tratí nájdete na webe košického maratónu www.kocicemarathon.com a aktuálne informácie o tréningoch zase na špeciálne vytvorenej stránke na Facebooku Dievčatá a ženy v pohybe
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Women Friendly Marathon

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.