Vyskáčte si peknú postavu i dobrú náladu!

adidas

Detská zábavka, ktorá urobí s vaším telom divy. Nečudo, že ju poznali už v starovekom Egypte. Vyskákať si na švihadle ladné krivky síce znie jednoducho, ale chce to trošku zručnosti, pravidelnosť a treba popracovať aj na vytrvalosti.

Vyskáčte si peknú postavu i dobrú náladu!
23. APR 2014

Skákanie na švihadle je šport, ktorý sa dá robiť za každého počasia. Nepotrebuje veľa priestoru a nie je ani finančne náročný. Stačí, ak si zadovážite švihadlo v správnej veľkosti. Tú zistíte tak, že sa postavíte do stredu švihadla oboma nohami a konce strán by ste mali mať vo výške ramien.

Vyskáčte sa k radosti

Skákanie na švihadle je súčasťou aj rôznych fitnes programov alebo kondičných cvičení, napr. crossfitu. Preto sa čoraz častejšie budete stretávať aj s pojmom "rope skipping". Toto cvičenie je vytrvalostné, silové a rýchlostné, preto je určené pre zdravého človeka. Zaťažuje kĺbový aparát a cvičiť by ste ho nemali, ak trpíte vysokým krvným tlakom, upchatými cievami či ochorením srdca. V takomto prípade sa poraďte so svojím lekárom. Počas samotného skákania si posilníte spodnú a vrchnú časť tela, teda hlavne ramená, chrbát a brucho, ale cviky pozitívne vplývajú aj na vašu kondíciu. Zanedbateľný nie je ani počet kalórií, ktorý spálite. Za desať minút to je približne 100 kalórií. A odmenou po cvičení vám bude aj vyplavená dávka endorfínov, ktorá vám zlepší náladu.

adidas boost iii

Vydržať až do konca...

Za tridsať minút skákania na švihadle si dokonale rozhýbete celé telo. Kríza počas cvičenia môže nastať kvôli monotónnemu skákaniu. Je dobré, ak skoky budete striedať – skáčte na jednej nohe, skúste dvojskoky... Vhodné je, ak si pred skákaním pustíte hudbu, ktorá vás bude motivovať. Ak nepomáha ani to, skúste sa sústrediť na jeden bod, ideálne vo výške svojich očí, a počas skákania nemyslíte na nič, len počítajte. Ak si stanovíte počet skokov vopred, budete mať počas skákania motiváciu vydržať až do konca.

Zdroj foto:adidas

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vyskáčte si peknú postavu i dobrú náladu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.