Vyskáčte si dobrú náladu i štíhlu postavu

adidas

Jumping - lekcia plná zábavy a eufórie, ktorá spaľuje tuky a posilňuje problémové partie tela. Počas hodiny Jumpingu spálite 1200 až 1500 kcal.

Vyskáčte si dobrú náladu i štíhlu postavu
21. FEB 2014

Prešiel už nejaký čas, čo sa Jumping začal uchádzať o vašu priazeň aj v slovenských fitness centrách. Z mesiaca na mesiac si získava stále viac priaznivcov. V čom spočíva jeho tajomstvo, vďaka ktorému mu tak ľahko podľahnete?!

Prvoradá je zábava

Jumping je aeróbny tréning. Jeho podstatou sú jednoduché skoky, či balansovanie na pružnom výplete malej trampolíny, ktorá ma zväčša priemer 125 cm, s pripevneným zábradlím a nosnosťou cca. 100 kg. Cvičí sa ako skupinové cvičenie, takže sa o svoju radosť zo športu môžete ihneď podeliť s ostatnými účastníkmi. Účinné výskoky posilnia všetky svalové partie, aj vaše problémové časti tela. Zlepšuje kondíciu kardiovaskulárneho systému a vďaka mäkkému dopadu po výskokoch na trampolínu sa vaše kĺby nezaťažujú. Okrem toho všetkého vám počas hodiny hrá skvelá hudba, a vy sa môžete vyjašiť koľko chcete. Domov budete zaručene odchádzať s dobrou náladou.

Kondícia a hmotnosť

Ak je vašou prioritou zhodiť nadbytočné kilá a zábavu považuje za druhoradú, stále ste na správnej lekcii. Za hodinu môžete spáliť takmer 1500 kcal. Balančné cvicky zapojujú svaly, ktoré počas bežného fitness cvičenia neposilujete. Preto je dobré skúsiť Jumping - ak máte záujem zhodiť kilá a pekne si vytvarovať postavu. Cieľom nie je vyskočiť čo najvyššie, práve naopak. Telo by malo zostať v približne rovnakej výške, ale vaše nohy musia dupať všetkou silou.

Ako vyzerá Jumping v praxi? Pozrite si naše video!

Jumping vznikol u susedov

Jumping znie síce americky, ale tento aeróbny tréning sa zrodil v hlavách českých športovcov. „Vymysleli“ ho Jana Svobodová a Tomáš Burianek, v roku 2000. Ich cieľom bolo vymyslieť cvičenie, počas ktorého sa ľudia zabavia a zároveň robia niečo pre svoje zdravie a postavu. Práve vďaka malej trampolíne sa im to podarilo.

jumping1

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (stockimages)


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Vyskáčte si dobrú náladu i štíhlu postavu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

nicholechristensen111@gmail.com
nicholechristensen111
 30.5.2016 12:25

No ja som behavala , ja nehovorim ze je beh zly ale na chudnutie .. zistila som ze mojim 40minutovym behom som mohla schudnut tak polku ranajok :D... teraz som na spesl trave ale aj tak najviac moj progres nakopla zelena kava http://tinyurl.com/Chudnem-Dnes

 

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.