Veronika Vágnerová Husárová: Štíhla postava u mňa nie je zadarmo

adidas

Veronika Vágnerová Husárová (27) vyštudovala právo a momentálne pôsobí ako marketingová manažérka lifestylového magazínu. Kedysi sa aktívne venovala tancu, modelingu a v období, keď získala titul Miss Slovensko, bol šport a diétna strava súčasťou jej každodenného života. Ako si udržiava štíhlu líniu dnes? 

Veronika Vágnerová Husárová: „Štíhla postava u mňa nie je zadarmo“
23. SEP 2014

Kedysi si sa venovala spoločenskému tancu. Ako si na tom s tancom dnes?

Tancu na profesionálnej urovni sa už nevenujem, bohužiaľ. Chýba mi, ale občas si ešte zatancujem.

Tanec pomáha cibriť aj spoločenské správanie. Odzrkadlilo sa to aj na tvojom správaní, počas dospievania či v dospelosti?

Tancu som sa venovala od ôsmich rokov a dovtedy som dennodenne absolvovala tréningy a súťaže. Moje dospievanie som prežila na parkete. Určite ma formoval a ovplyvňoval. Na toto obdobie rada spomínam, pretože sme veľa cestovali aj s rodinou a mali sme možnosť to všetko prežiť spolu.

Veronika husárová 1

Ktorým športom sa venuješ?

Keďže mám momentálne problémy s chrbticou, cvičím s pomocou svojej fyzioterapeutky. Striedame posilňovanie so zdravotným telocvikom. Okrem toho chodím pravidelne plávať a na masáže. Pretože si myslím, že sú neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o telo. A je to skutočný relax aj pre moju myseľ.

Meriaš 176 centimetrov. Obmedzovala ťa tvoja výška niekedy v niečom?

Jedine v tanci. Preto som s ním aj skončila. Nedokázala som si nájsť vhodného partnera v tanci, aby sme mohli pôsobiť ako profesionálny tanečný pár. Čo bola veľká škoda.

Odporúčame prečítať: Chcete zadok ako Jen Selter? Cvičte podľa nej!

A v športoch?

Pri športe našťastie nie.

Počas obdobia, ktoré si prežila v modelingu a ako Miss Slovensko, si zažila pocit, že je potrebné dávať si pozor na váhu. Bolo to pre teba obdobie odriekania si?

Nehovorím, že som držala drastické diéty, ale naozaj pevné a štíhle telo v mojom prípade nie je zadarmo. Cvičila som a jedla hlavne šaláty. Takže to bolo obdobie, keď som jedla hlavne veľa zeleniny a ovocia.

Ako sa stravuješ dnes?

Momentálne sa snažím zo svojho jedalníčka vynechať mliečne výrobky, pečivo a  alkohol (hlavne ten, v ktorom je veľa cukru) a naozaj to funguje. Ale občas viem aj zhrešiť. Milujem dobré jedlo a nerada sa v ňom obmedzujem. Preto radšej vydržím vo fitku o dvadsať minút dlhšie, akoby som mala držať prísnu diétu.

Máš osvedčený recept na chudnutie? Niečo, čo funguje rýchlo a zaručene?

Keď chcem schudnúť, musím obmedziť príjem cukru a sacharidov a piť veľa vody. Cukor sa dá nahradiť ovocím a to jem ráno, na obed šalát s mäsom a na večeru  len zeleninu - toto naozaj u mňa funguje. Som zástanca pekne vyrysovanej, postavy s pevným a zvihnutým zadočkom (smiech) ako vychudnutej. Čiže začat behať - stačí 15 minút pred trénningom a 5-10 minút po trénningu. Potom zaradiť posilňovanie a strečing (aspoň 3-4 razy do týždňa) a výsledky na seba nenecháju dlho čakať. Samozrejme, je potrebné nájsť si čas na seba.

Sú súčasťou tvojho jedalníčka aj bio produkty alebo nejaké špeciálne potraviny?

Každé ráno si doma na raňajky pripravujeme čerstvé smooties a je to výborné a zároveň osviežujúce. Milujem cestoviny a taliansku kuchyňu, a preto sa snažím kupovať kvalitné talianske produkty a čerstvé morské plody, čo je u nás trochu problém, preto chodím do Prahy, kde mi to dôkladne na cestu pripravia a zabalia. Čo sa týka mäsa a vajíčok, to vždy dostanem od svokry, ktorá má zdroj na biofarme.

Odporúčame prečítať: S pilatesom do formy alebo ako precvičiť celé telo za pár minút


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Veronika Vágnerová Husárová: Štíhla postava u mňa nie je zadarmo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.