Veronika Ferancová: Tanec je životabudič

adidas

Bratislavčanka Veronika Ferancová (25) je členkou tanečnej skupiny Ladylicious, ktorá vznikla v roku 2010. A práve táto sexi dievčenská tanečná skupina vám predstavuje novú kampaň adidas, s názvom adidas all in for dance, ktorá je určená pre všetky milovníčky tanca.

Veronika Ferancová: Tanec je životabudič
10. FEB 2014

Veronika, si členkou skupiny Ladylicious, a jednou z jej zakladateliek. Čo pre teba znamená tanec?

Tanec pre mňa znamená absolútne uvolnenú atmosféru, radosť, pozitivitu v tom pravom zmysle slova a slobodu. Tancom je človek schopný vyjadriť akúkoľvek emóciu, a preto sa to odráža aj na každom tréningu. Je to skvelý spôsob, ako si vyvetrať hlavu. Keď tancujem, nemyslím na nič iné, len si to vychutnávam.

Tanec a móda patria už veky k sebe. Ovplyvňuje aj tvoj tanec a tanečné vystúpenie to, čo máš počas neho na sebe, a naopak - móda tanec?

Nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka! Každá žena sa oblieka podľa nálady, podľa toho, v čom sa bude cítiť najlepšie v daný moment. Pri tanci sa to dá tiež aplikovať. Keď ideme tancovať streetovejšie veci, siahneme po voľnejších strihoch, jeansoch a šiltovkách. Keď tancujeme ženské choreografie, našimi doplnkami sú podpätky, obtiahnutejšie "šmrncovné topy", či sukne. Samozrejme, na kvalite tanca sa to nikdy nesmie odraziť. Naopak, móda svojim spôsobom tanec podľa mňa príliš neovplyvňuje. Tanec sa vyvíja svojou samostatnou cestičkou.

Ladylicious-adidas

Skupina Ladylicious sa stala tvárou kampane adidas all in for dance. Ako túto kampaň a jej nové tanečné oblečenie vnímaš?

Všetky členky Ladylicious vnímame túto kampaň ako veľký úspech a sme veľmi vďačné, že si značka adidas vybrala práve nás na jej prezentovanie. Sledujem kampaň adidas my girls už nejakú dobu a vždy som ju vnímala ako veľmi nápaditú. Pôsobí na mňa prirodzeným dojmom – to ako sú v nej zachytené emócie dievčat, ako ich spája spoločná radosť z kolektivity športu... Sú to naozaj krásne momenty a všetky produkty sa mi páčia. Sú rôznorodé, tak ako každá žena a preto si v nich určite nájdete to svoje... Sú tiež praktické, pohodlné, moderné a to sa mi páči.

Ladylicious1

Tanečníci a lektori tanca často hovoria o tom, že kto chce, naučí sa tancovať. Je podľa teba tanec vhodný pre všetkých?

Tanec je predsa zábava. Je tu už od nepamäti a „vlečie“ sa s nami celé tisícročia. Ako som už spomenula, tanec je úzko spätý s radosťou, preto si myslím, že skutočne je vhodný pre všetkých, ako taký dobrý životabudič. Samozrejme, každý nech ho praktizuje v takom množstve, ako uzná za vhodné. Dôležitý je úsmev. (smiech)

Tanec pomáha cibriť aj spoločenské správanie.

Keď som tancovala spoločenské tance, skutočne nás tréneri viedli ku korektnému spoločenskému správaniu. Muž má byť gentlemanom, žena dámou. Bohužiaľ, dnes je taká doba, že málo ľudí, hlavne mladších, nedbá na akúsi etiketu a bontón, čo je celkom škoda. Mohli by ju zaviesť ako povinný predmet na školách.

Ladylicious2

Akému športu sa venuješ?

Okrem tancovania som si poslednú dobu veľmi obľúbila jumping, ktorý mi pripomína detské časy jašenia sa na trampolínach, takže okrem intenzívneho športu sa aj skvele zabavím. Okrem toho mám rada plávanie, ale aj kolektívne športy, najmä plážový volejbal.

Aké projekty, vystúpenia má skupina Ladylicious pred sebou?

Koncom minulého roka sme skončili turné s Luciou Bílou, čo pre nás znamenalo obrovský úspech - byť na pódiu s takou hviezdou, byť jej priateľkami. V najbližšej dobe sa budeme venovať tanečnej časti projektu X Faktor a popri tom samozrejme stále tréningy, nové choreografie. A v neposlednom rade nás čakajú akcie spolu s adidasom, kde ako tváre jarnej kampane my girls - all in for dance, absolvujeme niekoľko vystúpení na Slovensku a v strednej Európe.

Aká je tvoja životospráva?

Snažím sa dodržiavať zdravú životosprávu, najmä čo sa týka stravy a cvičenia. Vyberám si zdravé jedlá - veľa zeleniny a ovocia, ale, samozrejme, že niekedy zájdem aj na „mekáč“. V zásade som zástancom „všetkého veľa škodí“, tým mám na mysli, že nič netreba preháňať a telu treba dať to, čo si pýta. Cvičenie sa snažím obmieňať, tak aby ma to bavilo: striedam kardio - v mojom prípade jumping, s posilňovaním potrebných partií.

Ladylicious3

Stane sa ti občas, že priberieš nejaké kilečko navyše? Pomáha ti šport, tanec, alebo máš aj nejakú zaručenú rýchlu diétu?  

Samozrejme, že sa mi to občas stane, tiež som len človek. (smiech) Najčastejšie je to však počas Vianoc, keď človek väčšinou oddychuje doma, keď nemá dostatok pohybu. Týchto zopár vianočných kíl však rýchlo zhodím opätovným zaradením sa do života, kde mi najviac prospeje pohyb a prípadne upravená strava, napr. keď vynechám chlieb. Inak to príliš nerieším, väčšinou tie kilá idú dole aj samé.

Novú kolekciu adidas nájdete na http://www.adidas.sk/zeny-trening


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Veronika Ferancová: Tanec je životabudič

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.