Vaša krása v pohybe

adidas

Občas trvá dlhšie, kým si vyberiete šport, ktorý vás bude vnútorne napĺňať a zároveň bude rovnako prospešný aj pre vaše telo. Získať zdravé, krásne a ohybné telo môžete aj tancom. Poznáte všetky tanečné štýly, ktoré vám k tomu dopomôžu?

 

Vaša krása v pohybe
1. MAR 2015

FITBALET

Tanec, ktorý charakterizujú hlavne jednoduchšie choreografie inšpirované baletom. Počas tanečných hodín si posilníte celé telo, ale čo je najdôležitejšie, z každej hodiny si domov odnesiete radosť a ladnosť z pohybu. Tancuje sa naboso, čím vaše chodidlá získavajú lepšiu pružnosť.

TWERK

Tento štýl vychádza z tradičných afrických tancov mapouka a rovnako je súčasťou dancehallu. Ide o fyzicky náročnejší tanec, ktorý môže byť pre vás veľkou výzvou. Najviac dostane zabrať váš zadok, pretože sa musíte naučiť pracovať so svalmi pozadia v rôznych polohách. Niekto zvládne twerk choreografie na prvých hodinách, iným dievčatám to trvá dlhšie. Ale twerk si zamilujú skoro všetky.

ZUMBA

Hodina plná energie, skvelej hudby a dobrej nálady je stále populárna. Kombinuje fitnes cvičenie s latinskoamerickými tancami. Vychádza z princípu, že tanec má byť hlavne zábava. Choreografie striedajú pomalé a rýchle rytmy na princípe intervalového tréningu s cieľom spaľovať tuky, formovať a posilniť celé telo.

STREET JAZZ

Predstavuje mix pouličného a jazzového tancovania. Takže, ak sa raz ocitnete na hodine street jazzu, pripravte sa na skutočnosť, že sa nevyhnete piruetám, výkopom, otočkám a ďalším tanečne náročnejším prvkom. Lekcie sú vedené v aeróbnom a energickom tempe, čo pomáha v zdokonaľovaní sa nielen v tanečnej technike, ale aj vašej fyzickej kondícii.

POLE DANCE

Tanec, ktorý je sexi, účinný a počas ktorého dochádza k spaľovaniu tukových zásob. Ide o skupinové cvičenie, ktoré je spojené s tancom okolo tyče, akrobáciou, šplhaním, prvkami jogy a pilatesu. Pri cvičení je potrebné naučiť sa pracovať s váhou vlastného tela, čím si precvičujete zadok, chrbát, stehná, brucho a ďalšie problémové časti tela. 

Odporúčame prečítať: FitBalet: Tanec s prvkami posilňovania


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vaša krása v pohybe

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.