V zime nuda nehrozí. Skúste novinky v zimných športoch.

adidas

Ak vás nikdy neoslovilo bežkovanie, lyžovanie, či snowboarding, alebo ste nikdy neprepadli zimným športom, možno je čas na zmenu. Predstavujeme vám novinky v zimných športoch, ktoré vám rozprúdia adrenalín v žilách a poriadne sa pri nich zabavíte.

V zime nuda nehrozí. Skúste novinky v zimných športoch.
28. JAN 2014

Ski biking – ide o veľmi netradičný zimný šport - jazda na bicykli, ktorý má na miesto kolies lyže. Túto netradičnú bicyklovačku si môžete vyskúšať napr. v horách Rocky Mountains, v štáte Colorado, kde sa už niekoľko rokov teší veľkej obľube ľudí z celého sveta.

Snežné skútre – nejde o žiadnu novinku, ktorá by patrila k zimným zábavám, ale z roka na rok si jazdu na snežných skútroch vychutnáva viac ľudí. Snežné strediská majú v ponuke jazdu na pár minút, niektoré vám umožnia si prenajať skúter na celý deň, ale v ponuke nájdete aj niekoľko denné výpravy na snežných skútroch.

Ice racing – ide o klasické preteky áut, ale povrch je trochu netradičný – ľadový. Aby autá mohli jazdiť tieto preteky, musia mať špeciálne upravené pneumatiky. Pretekárska dráha môže mať aj niekoľko kilometrov.

Snow-kayaking – zimná radovánka, ktorá je stále síce viac raritou, než bežnou zimnou aktivitou, ale z roka na rok si nachádza svojich priaznivcov. Ide o spúšťanie sa zo svahu v kajaku s pádlom.

Curling – už pred štyrmi storočiami sa začala písať história tímového zimného športu s názvom curling. Pri tomto športe musí hráč po ľade dopraviť svoje kamene čo najpresnejšie do vyznačeného priestoru. Curling sa hrá vo viac ako 60 krajinách a je aj olympijským zimným športom.

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (Michal Marcol)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - V zime nuda nehrozí. Skúste novinky v zimných športoch.

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.