Tipy, ako jednoducho očistiť telo bez hladovky

Mirka

Na detox pečene je vhodný pestrec mariánsky, žihľava očistí obličky a bazalkové semiačka tráviaci trakt. 

Tipy, ako jednoducho očistiť telo bez hladovky
15. APR 2015

Vyvolávajú vo vás slovíčka ako hladovka, detox či očistná kúra husiu kožu? Svoje telo môžete očistiť aj „bezbolestne“ a to napríklad pitím čajov či konzumáciou niektorých potravín. Nech už si vyberiete ktorýkoľvek spôsob, snažte sa piť veľa tekutín, obmedziť nezdravé potraviny (napríklad rafinovaný cukor, trans-tuky) a jesť veľa ovocia a zeleniny.

3 tipy na detox organizmu

Pestrec mariánsky

Táto liečivá rastlina sa využíva hlavne na detoxikáciu pečene. Úlohou pečene je odstraňovať toxické látky, zásobovať telo živinami, hospodáriť s energiou a tiež tvoriť žlč. Je to životne dôležitý orgán, ktorý si zaslúži našu pozornosť napríklad v podobe detoxikácie. Na tento účel je výborný pestrec mariánsky. Možno ho užívať v podobe oleja, tabliet alebo na trhu sú dostupné aj pestrecové semená. Za studena lisovaný olej sa užíva 2-3 razy denne v množstve jednej čajovej lyžičky. Semená sa pred konzumáciou rozdrvia. Zvyčajne sa konzumujú dve čajové lyžičky denne. Pripraviť si možno aj čaj. Čajová lyžička sa zaleje vriacou vodou a nechá lúhovať 15 minút. Alebo sa najprv semená varia 5 minút vo vriacej vode a potom sa nechá odvar lúhovať ešte 10 minút.  

Pŕhľava dvojdomá

V jarných mesiacoch si možno z čerstvých lístkov žihľavy urobiť pŕhľavovú kúru, ktorá by mala trvať tri týždne. Počas tohto obdobia sa pijú 3 šálky žihľavového čaju denne. Prvú z nich je najlepšie vypiť ráno nalačno. Ako pripraviť žihľavový čaj? Čerstvé lístky žihľavy pred použitím umyjeme, nasekáme nadrobno a necháme lúhovať 10 minút. Kúra nesmie trvať dlhšie ako 21 dní. Žihľava výborne očistí nielen obličky, ale aj tráviaci trakt a cievny systém. Je to jednoduchý a lacný spôsob, ako organizmus v jarnom období očistiť a posilniť.

Bazalkové semiačka

Bazalkové semiačka sú ešte stále menej známymi semiačkami. Sú užitočné pri očiste tráviaceho traktu, pretože obsahujú veľa vlákniny. Nachádza sa v nich aj množstvo vitamínov, minerálov, proteínov a ďalších látok, ktoré organizmus posilňujú. Pred použitím ich stačí namočiť do vody, v ktorej niekoľkonásobne zväčšia svoj objem. Potom ich možno pridať do nápojov alebo dezertov.

Odporúčame prečítať: Po chia semiačkách prichádza ďalší hit. Bazalkové semienka


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tipy, ako jednoducho očistiť telo bez hladovky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1920
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.