Tenisky Ultraboost x vedia vrátiť energiu

Veronika Shoebridge

Výrobcovia športovej obuvi sa neustále snažia o najrôznejšie inovácie, aby nositeľovi pri behu poskytli čo najväčšie pohodlie, oporu, tlmenie nárazov a predišli zraneniam, ktoré sú pri behu v nesprávnej obuvi tak časté. Značka adidas vytvorila bežeckú tenisku, ktorá je navrhnutá špeciálne pre tvar ženskej nohy. To však nie je jediná vec, ktorou sú výnimočné.

 
Tenisky Ultraboost- pocit ako behať na oblaku
16. JUL 2017

Tenisky Ultraboost x sú navrhnuté tak aby bol beh v nich tak pohodlný, že si ani neuvedomíte, že máte vôbec niečo obuté. Je to vďaka  ultra responzívnej medzipodrážke. Vďaka nej teniska dokáže absorbovať energiu z dopadu a pri odraze ju znova uvoľniť, čím nositeľku vystreľuje vpred.

Povrch tenisky tvorí materiál Primeknit. Teniska má špeciálnu fixujúcu kostru, vďaka ktorej sa minimalizuje riziko nepríjemného zranenia, pretože chodidlo je pevne zafixované.  

Tenisky nabité inováciami

Začnime technológiou “boost”. Ide o aktívne tlmenie, teda čím viac energie vydáš, tým viac sa jej vráti späť. Vďaka už vyššie spomenutému materiálu Primeknit teniska perfektne sadne na chodidlo a zaručí absolútne pohodlie.

Medzi pätou a špičkou je zasa zabudovaná technológia Torison System, ktorá stabilizuje strednú časť chodidla.

Ďalšou inováciou je funkcia Fitcounter, čo je špeciálne tvarovaný stabilizátor päty. Zabezpečí, aby mala Achillova šľacha optimálny pohyb.

Dokonca aj podrážka má niečo do seba. Vyrobená z gumy Continental a s funkciou Stretchweb nemá problém poradiť si ani s behom na mokrom povrchu a dobije každý krok energiou. Čiže už ani dážď alebo mokré cesty nezabránia radosti z behu.

A ešte aj dobre vyzerajú

V neposlednom rade teniska Ultraboost neskutočne dobre vyzerá. Je štýlová, možno si vybrať z niekoľkých kombinácií plných farieb. Akurát na leto. Nikde predsa nie je napísané, že tieto tenisky musíte využívať a nosiť, len keď si idete zabehať.

Pokojne si ich obujte do mesta, ku kraťasom a tričku alebo dokonca k sukni. Kreativite a pohodliu sa predsa medze nekladú.

Zdroj fotky: adidas


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tenisky Ultraboost x vedia vrátiť energiu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.