Tenisky do mokrého počasia

Adela Jasenovcova

Ideálne podmienky na beh sa vyskytnú zriedka. Raz je zima, inokedy teplo, no práve tu platí to staré známe porekadlo: „Nie je zlé počasie, len zlé oblečenie“.

Skočte z blata do kaluže!
Zdroj: Adidas
12. NOV 2017

Keď je príjemné počasie a bežec nezápasí s nevhodnými poveternostnými podmienkami, nie je problém ísť si zabehať. Nahodí si športové tielko, mikinu, šortky a behať môže hoci aj v plátenkách, či naboso ako Keňania.

Akonáhle sa však o slovo prihlási jeseň, v oblečení sa musí pritvrdiť. Nielen vrstviť, čo je základ prevencie proti nachladnutiu, ale aj zvoliť dobrú obuv. Pokiaľ bežíte napríklad v daždi a ponožky vám nasiaknu vodou, nič strašné sa nedeje. Ak je noha v pohybe, čiže ak neprestanete bežať, ste stále zahriati, krv cirkuluje a k nachladnutiu nedôjde.

Problém nastáva, ak vaše tempo nie je až také rýchle, aby ste udržiavali nohy stále v teple. V takom prípade odporúčame vhodnú a odolnú obuv. Ideálnu do každého počasia, najmä do blata, dažďa, snehu, či mrholenia.

Tenisky od Adidas UBX ATR UltraBOOST X ALL TERRAIN spĺňajú všetky uvedené predpoklady. Zabezpečia lepšiu ochranu pred chladom, majú vyššiu podrážku, ktorá odpudzuje vodu a tlmí nárazy.

Majú tiež lepšiu priľnavosť na akomkoľvek klzkom teréne. Reflexné prvky, ktoré sa nachádzajú nielen na päte na teniskách, ale aj na oblečení, zabezpečia lepšiu viditeľnosť v tme. Keď ste už správne vybavení, môžete smelo vyraziť a pokoriť akékoľvek nepriaznivé počasie, čím sa váš tréning stáva pestrejším a rôznorodejším.

Práve tie najmenej ideálne podmienky vás najviac posilnia, no treba byť na ne pripravení, aby vás hneď na začiatku jesennej, či zimnej, prípravy nezaskočila choroba.

A ešte dobrá rada na záver: ak ste poriadne vymrzli alebo vás vyfúkalo, čo najrýchlejšie sa prezlečte do suchého, teplého oblečenia. Ak ste na pretekoch vychytili práve takéto počasie, natiahnite si na seba to neforemné igelitové vrece. Organizátori vedia, prečo ho dávajú. Veľa šťastných kilometrov aj na jeseň prajeme!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tenisky do mokrého počasia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2492
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.