Tanec a joga sa spojili a sľubujú drinu, pot i harmóniu

Nápaditá a účinná kombinácia rozličných tanečných prvkov a power jogy sľubuje nezabudnuteľný zážitok.

Tanec a joga sa spojili a sľubujú drinu, pot i harmóniu
5. OKT 2015

Záleží vám na tom, aby ste pri cvičení nielen spaľovali a budovali si kondíciu, ale zároveň nezanedbávali ani psychickú stránku? Potom je ideálnou kombináciou tanec a joga. Dance joga je spojením moderného tanca, baletu a power jogy. Cvičí sa pri melodickej hudbe a všetky prvky sú spojené do ucelenej choreografie.

Power joga ako súčasť tanečnej jogy

Power jogu môžeme zaradiť medzi západné štýly jogy, ktoré nekladú prílišný dôraz na meditáciu. Pravidelné cvičenie power jogy síce pomáha odbúravať stres a priaznivo vplývať na nervový systém, ale snaží sa skôr o zlepšenie fyzickej kondície, formovanie tela a stratu kilogramov. Pri cvičení power jogy sa človek naozaj zapotí a posilňuje nielen hlavné svalové skupiny, ale aj hlboké stabilizačné svaly. Tým sa zlepšuje držanie tela, odstraňuje svalová nerovnováha, bolesti chrbta a tiež zlepšuje stav kĺbov. Samozrejmosťou je podpora funkcie vnútorných orgánov, lymfatického a imunitného systému.

Tanec prináša do dance jogy eleganciu

Tanec vo všeobecnosti je neodmysliteľne spojený s eleganciou a ladnosťou. V tanečnej joge sú použité prvky tanca, ale aj klasického baletu. Tie dodávajú cvičeniu dynamiku, ale aj už spomínanú eleganciu a  radosť, ktorá k pohybu jednoducho patrí.

Keď sa to spojí vznikne príjemná symbióza

Je pre vás vhodná tanečná joga?

Ak vás nudia tradičné štýly jogy alebo milujete tanec, či radi skúšate nové a nové veci, dance joga je pre vás tým pravým cvičením. Nemusíte sa báť, že sa od vás bude očakávať dokonalosť jednotlivých pozícií, oveľa dôležitejšie je tešiť sa z každého jedného pohybu a zabudnúť na starosti každodenného života.

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Aké trapasy sa vám môžu stať na hodine jogy?Aké trapasy sa vám môžu stať na hodine jogy?

Hoci mnohé jogové pozície vyzerajú vznešene a hodiny jogy sa nesú v duchu vážnosti, občas sa stanú aj vtipné trapasy. 

 

Akro joga alebo joga pre náročnýchAkro joga alebo joga pre náročných

Mnohí z nás si uvedomujú, že tréning potrebuje nielen telo, ale aj duša.

 

 

Dali by ste sa nahovoriť na jogu v akváriu?Dali by ste sa nahovoriť na jogu v akváriu?

Lákajú vás netradičné štýly jogy? Ak vás nezaujala joga smiechu ani nahá joga, ba ani joga v parku či vo vzduchu, čo by ste povedali na jogu v akváriu? 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tanec a joga sa spojili a sľubujú drinu, pot i harmóniu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1920
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.