Športovú podprsenku noste aj pri zimných športoch

adidas

Vaše prsia potrebujú pri pohybe oporu, inak postupne strácajú svoj tvar a pružnosť. Ich pevnosť zabezpečí športová podprsenka, ktorá vám okrem iného zaručí dostatočný komfort pri cvičení. A platí to aj pri zimných športoch, lebo vaše telo je rovnako v pohybe, ako počas letných aktivít.

Športovú podprsenku noste aj pri zimných športoch
14. JAN 2014

Dôležitými parametrami pri výbere podprsenky sú:

 • veľkosť vášho poprsia
 • druh športovej aktivity, ktorú chcete vykonávať
 • komfort

Veľkosť

Mnohé ženy nosia nesprávnu podprsenku už pri bežnom nosení a nie to ešte pri športe. Podprsenka by nemala byť ani príliš tesná a ani voľná. Zimné športy dávajú zabrať hlavne vašej chrbtici, preto je vhodné, ak si vyberiete podprsenku, ktorá počas lyžovania, či iných zimných radovánok, bude spevňovať aj váš chrbát.

podprsenka zima

Výber športu

Športové podprsenky adidas sú správnou voľbou pre váš šport. Môžete si vybrať z troch možností, podľa vašej fyzickej záťaže.

01 nízka podpora

Športové podprsenky adidas spadajúce do tejto úrovne sú vhodné pre veľmi nízku fyzickú záťaž. Sú vhodné na chôdzu, bicyklovanie, golf, jogu, preťahovacie cvičenia, korčulovanie v lete, či v zime, alebo na bežné nosenie vo voľnom čase.

02 stredná podpora 

Podprsenky vhodné na strednú fyzickú záťaž sú vhodné na rôzne druhy ľahších a fyzicky menej náročných cvičení, ako sú bežkovanie, tenis, či rýchla chôdza.

03 vysoká podpora 

Vysoký stupeň fyzickej záťaže a podprsenky s týmto označením sú vhodné pre aktívne žijúce ženy. Sú vhodné na športy, ako: beh, jazda na koni, squash, basketbal, aerobik, volejbal, zjazdové lyžovanie, snowboarding…

Komfort

Športová podprsenka môže byť aj módny doplnok a to v prípade, že si vyberiete podprsenku, ktorá bude ladiť k vášmu športovému oblečeniu. Ná výber máte množstvo strihov, kombinácií, veľkostí... Dostatočný komfort počas cvičenia vám zaručí podprsenka s hrubšími ramienkami, ktoré sa nezarezávajú do pokožky, alebo podprsenka s nastaviteľnými ramienkami, ktoré sa dokonale prispôsobia typu vašej postavy.

Zdroj foto: adidas


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športovú podprsenku noste aj pri zimných športoch

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.