Spiderap je fitness tanec spojený s posilňovaním

Mirka

Boom okolo zumby či bokwy je dávno preč. Je tu však niečo oveľa zaujímavejšie. Spiderap môžeme pokojne zaradiť medzi cvičenia 2v1, pri ktorých sa nielen dokonale precvičí kardiovaskulárny systém, ale aj tónujú svaly. Plusom je aj to, že spiderap využíva  liečebnú silu magnetoterapie.

Spiderap je fitness tanec spojený s posilňovaním
14. FEB 2014

Cvičenie spiderap pochádza z Talianska. Za jeho vznikom stojí skúsený tréner Rudy Alexander. Aktuálne sa spiderap cvičí v mnohých krajinách, napríklad aj v susednej Českej republike. Čo na cvičenie potrebujete? Základom je špeciálny pás, vďaka ktorému sa nielen spaľuje tuk, ale hlavne zvyšuje svalový tonus a sila. Pričom veľkosť odporu OPASKU SPIDERAP možno jednoducho nastaviť podľa fyzickej zdatnosti cvičiaceho. Čiže na svoje si prídu nielen začiatočníci, ale aj pokročilí a dokonca profesionálni športovci.

Prečo práve spiderap?

Jedným z najväčších pozitív cvičenia je to, že počas jednej lekcie aktívne precvičíte kardiovaskulárny systém a zároveň posilníte svaly. Okrem toho sa cvičí pri skvelej hudbe, ktorá motivuje. Navyše sa človek pri spiderape zabaví a môže čerpať nasledovné benefity:

 • posilnenie a vytvarovanie problematických partií tela
 • zlepšenie činnosti kardiovaskulárneho systému
 • spálenie veľkého množstva kalórií
 • prevencia proti úrazom
 • zlepšenie flexibility a koordinácie
 • využívanie liečebnej sily magnetoterapie (magnety sú upevnené na opasku a pomáhajú eliminovať napríklad bolesť chrbta)
 • zvýšenie sebavedomia
 • väčšia odolnosť voči stresu a lepšia nálada

Spiderap a cvičenie doma

Ak sa chcete venovať spiderapu, potrebujete špeciálny opasok, ktorý je dostupný v internetových obchodoch. Cena sa pohybuje okolo 120 eur. Súčasťou je aj dévedéčko, ktoré obsahuje desiatky cvikov špeciálne určených na problematické partie tela. V prípade, že by ste sa chceli stať inštruktorom spiderapu, školenia sa zatiaľ konajú len v Českej republike.

A takto to vyzerá na hodine spiderapu:

Zdroj video: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Spiderap je fitness tanec spojený s posilňovaním

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.