Pre akčné dievčatá: Letí pevné, nie ultra štíhle telo. Stav na piloxing!

Miluješ pocit, keď zo seba vydáš pri cvičení maximum a navyše sa skvelo bavíš? 

Pre akčné dievčatá: Letí pevné, nie ultra štíhle telo. Stav na piloxing!
7. JUL 2015

Nie vždy je jednoduché nájsť cvičenie, ktoré je komplexné, teda zameriava sa na dôkladné posilnenie svalstva, kardiovaskulárneho systému a prospieva i psychike. Ešte náročnejšie je to v prípade, keď očakávaš, že hodiny budú plné zábavy. Ak si ešte nenašla šport, ktorý by ti prirástol k srdcu alebo rada skúšaš nové veci, daj šancu piloxingu.

Stále váhaš? Pozri sa na to, čo ťa čaká

Za vznikom piloxingu je profesionálka v oblasti cvičenia Viveca Jensen. Počas svojej športovej kariéry sa venovala na profesionálnej úrovni tancu, pôsobila ako inštruktorka pilatesu a určité obdobie bol jej láskou box. Po čase sa rozhodla, že tieto športy spojí a vytvorí cvičenie, ktoré bude určené hlavne pre ženy. Výsledok? Piloxing, cvičenie, ktoré je kombináciou boxu, pilatesu a tanca. Na čo sa pri cvičení dbá? „Pri tomto športe je veľmi dôležité držať ,core᾿, teda spevniť sa v oblasti brucha a chrbta. Tancu sa v rámci cvičenia nevenuje až toľko času, nakoľko je určený skôr na vydýchanie. Teda na to, aby si ľudia pri cvičení oddýchli. Boxovacie 10-minútové sekvencie sú dosť náročné. V častiach, kde je pilates, treba držať spevnené celé telo. Teda ľudia sa pri cvičení ,namakajú᾿. Box je náročný v tom, že ľudia, ktorí bežne boxujú, krčia ramená a celí sú zhrbení. V tomto športe je to opačne. Ide síce o box, teda je to rýchle, ale ramená ani chrbát nie sú skrčené. Je dôležitý vystretý chrbát. Pri piloxingu sa boxuje rovno a dáva sa pozor na to, aby sa ruky nekrčili,“ približuje piloxing inštruktora Linda Šaradinová zo Štúdia JUMP, ktorá inštruktorský kurz absolvovala priamo v Miami. Piloxing je zaujímavý aj tým, že sa cvičí naboso a používajú sa rukavice so závažím.

Akčné dievčatá na piloxingu

Pozitíva piloxingu tiež nie sú na zahodenie

Piloxing je populárny v mnohých krajinách. Samozrejme, frčí aj na Slovensku. Mnohým ženám pomohol získať pevné a vyformované telo, zlepšiť kondíciu, zvýšiť sebavedomie, zdokonaliť držanie tela, podporiť činnosť imunitného systému, zvýšiť flexibilitu, pohotovosť či obratnosť a v neposlednom rade nadobudnúť psychickú pohodu. Veď sama Viveca dbala na to, aby piloxing podporoval ženskosť, ale zároveň pomáhal ženám byť nezávislými a spokojnými.  

Štruktúra hodiny nepustí. Popri drine sa i zabavíš

Ak sa chystáš po prvýkrát na piloxing, je dobré aspoň približne vedieť, čo ťa čaká. Aj pri piloxingu je úvod venovaný rozohriatiu. Trvá zhruba 6 minút, ale tento čas sa môže meniť v závislosti od zloženia skupiny. „Potom prichádza sekvencia, ktorá trvá asi 10 minút. Prvá je vždy boxovacia. Následne ide pilates. Je kratší ako boxovacia časť. Potom prichádza tanec, ktorý trvá asi 2 minúty. Potom sa to otočí a začína pilatesová sekvencia v trvaní 10 minút, nasleduje boxovacia a tanečná časť. Takto sa všetko strieda. Hodina trvá 50-60 minút podľa fyzickej zdatnosti ľudí v skupine. Posledných 10 minút je venovaných špeciálnemu posilňovaniu na brucho, nohy a zadok,“ opisuje priebeh hodiny inštruktorka Linda.

piloxing ad
piloxing ad

Prepadli ťa obavy, či to zvládneš? Sú zbytočné. Hoci sú hodiny intenzívne, postupne ich na úrovni zvládne aj začiatočník. Len sa netreba hneď vzdávať. „Treba vydržať. Začiatočník si prvý raz myslí, že to je ťažké a nevie to urobiť. No zhruba po mesiaci sa naučí jednotlivé pohyby, vníma svoje telo, zhruba si pamätá, čo sa bude robiť. Hodiny by sa 3 mesiace meniť nemali. Potom príde zmena, aby sa do cvičenia zapájali iné veci. Čiže nie je dôvod na to, aby sa začiatočník niečo nenaučil,“ dodáva s úsmevom Linda Šaradinová.

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám, vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Priestory na fotenie poskytlo Štúdio JUMP v Bratislave. Viac informácii nájdete na http://s-jump.webnode.sk

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pre akčné dievčatá: vyskáč zlú náladu i nadbytočné kilá na jumpinguPre akčné dievčatá: Vyskáč zlú náladu i nadbytočné kilá na jumpingu

V rytmoch skvelej hudby a skokov na trampolíne ťa zaplavia hormóny šťastia.

 

Pre akčné dievčatá: vďaka cvičeniu v plachtách získaš sexi teloPre akčné dievčatá: Vďaka cvičeniu v plachtách získaš sexi telo

ravidelným cvičením v plachte zoštíhliš svoje telo a hlavne sa skvelo zabavíš. 

 

Pre akčné dievčatá: s bosu si dáš poriadne do tela S bosu si dáš poriadne do tela

Nudia ťa klasické drepy, výpady či „brušáky“? 


piloxing
piloxing
piloxing
piloxing
9 fotografií >>
Skryť
piloxing
piloxing
piloxing
piloxing
piloxing
piloxing
piloxing
piloxing
piloxing

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pre akčné dievčatá: Letí pevné, nie ultra štíhle telo. Stav na piloxing!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.